• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Jeste vidjeli šta je tražio od mene?": Zbog ova dva pitanja nastao je haos u Australiji, ponovio se Novak

Autor Milutin Vujičić

Evo šta su pitali Bena Šeltona i zašto se iznervirao na Australijan openu.

 Neprijatna pitanja za Bena Šeltona na Australijan openu Izvor: Printscreen/YouTube/Australian Open TV

Novak Đoković pobunio se prvi zbog sramnog tretmana na Australijan openu, a dok su ostali ćutali i odbijali da se zamjeraju medijima i organizatoru, od svih ga je podržao Ben Šelton. Amerikanac sa kojim Nole "ima istoriju", zbog sada već čuvenog spuštanja slušalice na US Openu prije dvije godine, rekao je da je Srbin apsolutno u pravu što je digao glas i dodao da je i sam na svojoj koži osjetio sličnu stvar.

Šelton je došao do polufinala Australijan opena, a u poslednja dva intervjua koja je dao na terenu Australijan opena - osjećao se i više nego neprijatno. Problematična pitanja puna usiljenog humora nisu se dopala Šeltonu, tako da je odlučio da digne glas zbog toga i da poruči da moraju s malo više poštovanja da se odnose prema njemu.


Kada je pobijedio Monfisa, koji je od njega gotovo duplo stariji, čuo je od reportera da mu je "gotovo otac", na šta se brecnuo uz osmijeh, da bi nakon trijumfa nad Sonegom više slušao epove o drugima nego o sebi. 

"Da li je to bila šala o crncima?", odbrusio je Ben Šelton na šta mu je reporter rekao da "ne idu na tu stranu", pa je i mladi Amerikanac spustio loptu: "Gael je tip koga gledam od kada sam klinac, uvijek kažem da su njegovi mečevi najzanimljiviji. Ima 37 godina, nadam se da ću ja tada moći da hodam bez štaka. Nadam se da ću i ja imati šansu da sa svojom porodicom dijelim ovakve, nezaboravne trenutke".

Kada je nakon pobjede protiv Sonega čuo da "za njega niko neće navijati" protiv Janika Sinera u polufinalu, opet je prevrnuo očima, ali je iz kurtoazije odgovorio na pitanje reportera. Na konferenciji za medije ipak sklonio je nogu sa kočnice.

Ben Šelton
Izvor: Youtube/Australian Open TV

"Na primer, poslije meča mi je rečeno Monfis je dovoljno star da ti bude otac, možda ti i jeste otac. Danas na terenu mi je rečeno kakav je osjećaj kad znaš protiv koga igraš u sljedećem kolu i kad niko neće navijati za tebe", podijelio je Šelton okrutne replike novinara poslije susreta. Možda je to istina, ali je taj komentar neprimjeren od nekoga koga nikad nisam sreo u životu ranije. Osjećam da novinari trebaju da nam pomažu da sport raste i da pomognu sportistima koji su pobijedili meč na najvećoj sceni da uživaju u tim trenucima, lijepim trenucima. Ima dosta negativnosti, nešto treba da se promeni...", rekao je Šelton i dodao da je šokiran kako su igrači tretirani od strane novinara koji ih intervjuišu poslije meča, a da ga je najviše iznenadilo ophođenje prema Novaku Đokoviću.

Za sada, sam turnir se nije oglasio na ovu temu, a vidjećemo kako će izgledati idući razgovori igrača i novinara na terenu, pošto su evidentno na Australijan openu mnogi prešli granicu pristojnosti.

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC