Novak Đoković i Dušan Lajović neće igrati za Srbiju u Dejvis kupu, Viktor Troicki mijenjao spisak.

Novak Đoković zbog povrede nije u mogućnosti da pomogne reprezentaciji Srbije. Još je prošle godine najbolji teniser svih vremena najavio da mu je Dejvis kup jedan od prioriteta, bio je na spisku i trebalo je da igra u Kopenhagenu protiv Danske (31. januar i 1. februar), ali se to neće dogoditi. Neće na tom meču Viktor Troicki moći da računa ni na Dušana Lajovića.
"Dejvis kup je van opticaja, za Dohu ne znam. Pocijepao sam mišić, može da se oporavi brzo, a i ne mora. Vidjećemo šta će da se dogodi. Povrede su najveći neprijatelj sportiste. U prošlosti sam uspjevao da mi neke povrede čak i pomognu da igram bolje, ali sada nije bilo suđeno", rekao je Đoković poslije meča sa Aleksanderom Zverevim.
Tako će u prvom meču u 2025. godini Srbija da bude oslabljena. Zato je Troicki u tim pozvao rođenu braću, ujedno i specijaliste za dubl - Mateja i Ivana Sabanova. Svjestan je da bi poen u dublu mogao da bude ključni za pobjedu i prolaz.
Srbiju će predstavljati Miomir Kecmanović, Hamad Međedović, Laslo Đere i braća Sabanov. Dance predvodi Holger Rune koji je 13. igrač na svijetu. Dok su uz njega tu igrači koji nisu pretjerano poznati javnosti poput Elmera Molera, Augusta Holmbrena i Johanesa Inglidsena.