Kolšrajber izazvao Đokovića posle nestvarnog meča!

Nemac je izbacio Iznera iako nije napravio brejk na meču i do četvrtog seta osvojio samo 15 poena na servis protivnika.

Ako biste pitali (22) Filipa Kolšrajbera kako se našao u osmini finala US Opena, gde će mu protivnik biti (1) Novak Đoković, verovatno ne bi znao da vam odgovori.

Nemac je stigao među 16 u Njujorku izbacivši favorita domaće publike, dvometraša (13) Džona Iznera tako što nije napravio brejk -7:6 (4), 4:6, 7:6 (2), 7:6 (4)!

Sva tri seta, Kolšrajber osvojio je u taj-brejku, a prvu brejk šansu na meču imao je tek u četvrtom setu, kada su gromovi iz Iznerovog reketa prestali da sevaju. Ipak, ni tada Nemac nije uspeo da brejkne Amerikanca, ali je bio mirniji i mudriji u taj-brejkovima.

Po jedan mini-brejk bio mu je dovoljan za prvi i četvrti set.

Ovo je verovatno jedinstven ili jedan od retkih slučajeva da igrač ispada sa gren slem turnira, bez da je brejknut. Štaviše, u prvom setu Kolšrajber je do 6:6 osvojio SEDAM poena na servis Iznera i spasao dve brejk lopte i to pri vođstvu rivala od 6:5.

U drugom setu, Kolšrajber je izgubio 4:6 sa svega ČETIRI osvojena poena kada je Izner servira, a treći je dobio 7:6 sa svega ČETIRI poena na servis rivala, ne računajući taj-brejk.

U četvrtom setu tek viđena je ravnopravna borba, tokom koje je Izner imao pet brejk šansi, Kolšrajber četiri, ali brejka ponovo nije bilo.

Đoković je čekao pobednika ovog susreta posle treće rutinske pobede na turniru, nad još jednim američkim divom, Semom Kverijem (6:3, 6:2, 6:2).

Kolšrajber i Đoković sastajali su se pet puta do sada i naš as ima samo jedan, ali bolan poraz - onaj na Rolan Garosu 2009. godine, u četvrtfinalu.

Najlakši put do osmine finala poslednjeg gren slem turnira sezone imao je Stanislas Vavrinka iz Švajcarske kojem je Slovenac Blaž Kavčič predao meč bez borbe.

OSTALI REZULTATI 3. KOLA:

(5) Miloš Raonić (Kanada) - Viktor Estrelja Burgos (Dominikanska republika) 7:6 (7:5), 7:6 (7:5), 7:6 (7:3)

(8) Endi Marej (Britanija) - Andrej Kuznjecov (Rusija) 6:1, 7:5, 4:6, 6:2

(9) Žo-Vilfred Conga (Francuska) - Pablo Kareno Busta (Španija) 6:4, 6:4, 6:4

(10) Kei Nišikori (Japan) - Leonardo Majer (Argentina) 6:4, 6:2, 6:3

(16) Tomi Robredo (Španija) - Nik Kirjos (Australija) 3:6, 6:3, 7:6 (7:4), 6:3