Skijanje (SP): Žana 53. u veleslalomu

Skijašica BiH Žana Novaković završila je nastup u veleslalomu na SP u Vejlu i Biver Kriku zauzevši 53. mjesto. Zlato pripalo Austrijanki Ani Feninger.

Novakovićeva je nastupila sa startnim brojem 68, a prvu vožnju je odvezla za jedan minut, 16 sekundi i 93 stotinke.

Bh. skijašica imala je sedam sekundi i 95 stotinki zaostatka za vodećom Anom Feninger i na kraju je zauzela 56. mjesto u prvoj vožnji.

Drugu vužnju odvezla je za minut, 16 sekundi i šest stotinki i na kraju sa ukupnim zaostatkom od 13 sekundi i 83 sekunde zauzela je 53. mjesto.

Zlatnu medalju osvojila je Austrijanka Ana Feninger, srebro je pripalo Viktoriji Rebensburg koja je bila sekund i 40 stotinki sporija, dok je Džesika Lindel-Vikarbi osvojila bronzu sa senkund i 49 stotinki zaostatka.