Alić razočaran: Strašno mi je krivo

Hamza Alić neslavno je završio kvalifikacije na 15. Svjetskom atletskom prvenstvu u Pekingu. Bh. bacač kugle imao je samo jedan ispravan hitac, čime je zauzeo posljednje, 28. mjesto.

Iskusni Hamza Alić razočarao je u kvalifikacijama na 15. Svjetskom atletskom prvenstvu, koje se održava u Pekingu.

Sa dva prestupa i jednim ispravnih hicem od 18,62 metra, bh. bacač kugle zauzeo je posljednje, 28. mjesto.

"Teško je bilo šta reći. Nikada se nisam osjećao ovako loše poslije nastupa. Samo prije dva dana na treningu sam imao dužinu za finale, pa sam mislio da ću sigurno baciti barem 20,35, te da će to biti dovoljno za neko 11. ili 12. mjesto, ali i finale. No, kao da je u nedjelju neko drugi izašao na takmičenje", prenosi "Dnevni avaz" Hamzine riječi.

Aliću je ovo bio najlošiji nastup na svjetskim prvenstvima, a učešće u Kini bilo mu je šesto na otvorenim prvenstvima.

"Kao da me je tek tokom vikenda stigla aklimatizacija. Znao sam da neće biti lako ući u finale, ali sam došao spreman i zdrav i zbog toga mi je strašno krivo", rekao je razočarani bh. rekorder.

Najbolji rezultat na SP Alić je ostvario 2009. godine u Berlinu, kada je hicem od 20 metara i devetim mjestom izborio finale SP.

Hamza Alić ostaće zapisan u istoriji bh. atletskog sporta. On je 2013. godine osvojio srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Geteborgu (hitac od 20,34 metra), što je bila prva poslijeratna medalja za BiH na velikim takmičenjima.