Soku pozlilo, Federer silan, Marej jedva, jedva!

Džek Sok nije bio u stanju da završi meč 2. kola US Opena. Evo i svih rezultata muškog singla.

Američki teniser (28) Džek Sok bio je večeras primoran da preda meč 2. kola Otvorenog prvenstva SAD Belgijancu Rubenu Bemelmansu pošto mu je pozlilo na terenu.

Početkom četvrtog seta, pri rezultatu 6:4, 6:4, 3:6, 1:2, trenutno 28. teniser sveta je zastao i uz bolnu grimasu počeo da se hvata za levu butinu.

Lekarski tim je na poziv sudije pomogao Soku da sedne na teren, a on je bio toliko iscrpljen da je jedva uspeo da se rukuje sa Belgijancem.

Lekari su brzo nakon ukazivanja pomoći odveli 22. godišnjeg Amerikanca u svlačionicu, a prema izveštajima njemu je pozlilo zbog velike vrućine i vlažnosti vazduha.

Bemelmans će u šesnaestini finala US Opena igrati protiv Švajcarca (5) Stena Vavrinke.

Inače, Sok je bio 14. teniser koji je predao meč tokom četiri dana takmičenja, odnosno u prva dva kola (!?),

Petostruki šampion (2) Rodžer Federer bio je još impresivniji nego na startu, kada je rezultatom 6:1, 6:2, 6:2 pobedio Argentinca Leandra Majera.

Belgijanac Stiv Darsis osvojio je gem manje protiv Švajcarca - 6:1, 6:2, 6:1.

Sledeći Federerov rival je Nemac (29) Filip Kolšrajber.

Još jedan bivši šampion, Britanac (3) Endi Marej, morao je da igra tri sata i 20 minuta, odnosno pet setova da bi se plasirao u 3. kolo. Na kraju, iako je bio na set od eliminacije, uspeo je da pobedi 35. tenisera sveta, Francuza Adrijana Manarina - 5:7, 6:4, 1:6, 6:3, 6:1 i nekako obezbedi plasman u narednu rundu.

Tamo će se Marej, kojem nije bilo lako ni u 1. rundi u kojoj je neugodnog Nika Kirjosa savladao rezultatom 3:1, sastati sa (30) Tomasom Belušijem, a potom protivnici bi mogli da mu budu ili (15) Kevin Anderson ili (20) Dominik Tijem.

Evo svih rezultata, a ovde možete pročitati sve rezultate u ženskoj konkurenciji gde su od prvih 10 nositeljki u glavnom žrebu ostale samo - tri!