Gaske završio US Open, Čilić siguran

Francuz se posle samo tri seta oprostio od učešća u singlu na poslednjem grend slemu u sezoni. Marin Čilić, potencijalni protivnik Novaka Đokovića u četvrtfinalu, lako do drugog kola.

US Open Ispao Rišar Gaske Izvor: MN PRESS

Prvi dan i prvo iznenađenje na US Openu!

Napravio ga je mladi Britanac Kajl Edmund, koga je beogradska publika imala prilike da upozna na nedavnom Dejvis kup meču između Srbije i Velike Britanije na Tašmajdanu.

Edmund je tom prilikom doneo dva boda za svoj tim, jer sa po 3:0 bio bolji od Dušana Lajovića i Janka Tipsarevića.

Trenutno 84. igrač na ATP listi istim rezultatom održao je u Njujorku lekciju 15. teniseru sveta Rišaru Gaskeu - 6:2, 6:2, 6:3, za samo sat i 43 minuta igre. Gaske je bio postavljen za 30. nosioca.

Ako ne bude većih iznenađenja, Marin Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv Novaka Đokovića. Hrvat je relativno lako, posle dva sata provedenih na terenu, pobedio u prvom kolu Brazilca Rožerija Dutru Da Silvu - 6:4, 7:5, 6:1.