Srbija bez polufinala!

Odbojkaška reprezentacija Srbije neće igrati u polufinalu Fajnal siksa Svetske lige. "Orlovi" prvo izgubili dva seta od Francuske, a zatim i meč u petom.

Srbija je ostala bez titule u Svetskoj ligi!

"Orlovima" je u drugom kolu Fajnal siksa u Kuritibi protiv Francuske bila neophodna pobeda 3:0 ili 3:1 za plasman u polufinale, ali je već posle dva seta bilo jasno ko će u borbu za medalje.

"Trikolori" su dobili prva dva seta 25:21 i 25:20 i tako uz Amerikance izborili plasman u završnicu turnira.

Na kraju: Francuska - Srbija 3:2!

U polufinalu će igrati Francuska - Kanada i Brazil - SAD.

Poraz od SAD doveo je Grbićev tim u tešku poziciju pred dan odluke. Francuska je u prvom kolu pobedila Ameriknace 3:2, ali su dva osvojena seta "jenkija", kao i trijumf protiv "orlova" sutradan, bili dovoljni za polufinale.

Drugi učesnik završnice odlučen je u direktnom duelu dve evropske selekcije. Francuska je opravdala ulogu favorita.

Posle dva dobijena seta, Francuzi su oduzeli gas i to se odmah reflektovalo na rezultat. Srbija je lagano dobila treći i četvrti set i izjednačila - 25:17 i 25:18.

Međutim, odlučujući peti odigrala je prva postava šampiona Evrope i taj deo meča ponovo je pripao "trikolorima" - 15:11.

Srbija je turnir završila s dva poraza, ali nije razočarala. Prilika za polufinale, ipak, je propuštena protiv SAD.

IZ SETA U SET...

DRUGI SET

20:25- Bilo je i 19:10 za Francuze, naši su uspeli samo da ublaže poraz.

8:16 - Teško da "orlovi" mogu da se vrate u ovaj set. Ako njega izgube - polufinale biće nedostižno, čak i da pobede 3:2.

8:14 - Konačno poen i za Srbiju i to posle silnih muka u napadu.

7:12 - Mnogo bolja i raznovrsnija igra Francuza. Srbiji izmiče polufinale...

5:8
- Srbija je dobro počela, povela 4:2, ali je onda Francuska preokrenula na 6:4 i do prvog tajm-auta stekla još jedan poen prednosti.

PRVI SET

21:25 - Francuska dobija prvi set i još jedan još fali do polufinala!

20:22
- Ivović servira...

17:21
- Francuzi su sve bliži vođstvu u setovima, samim tim i polufinalu.

16-18 - Poen za poen!

14:16
- Francuska ima prednost na drugom tehničkom tajm-autu. Žestoka borba se vodi u prvom setu.

12:14
- Ovaj period igre pripada Francuskoj!

9:9 -
U jednom momentu na semaforu je pisalo 10:6, ali je čelendž Francuza prošao. "Trikolori" su se vratili i vrlo brzo rezultat je bio izjednačen. Nikola Grbić je tražio tajm-aut.

9:7 - Lisinac blokom zatvara napad Francuske. Sjajno čitanje naše odbrane. Posle velikih poteškoća Francuska osvaja poen. Zatim još jedan...

8:5 - Francuzi greše! Ivović postiže osmi poen za Srbiju. Odlična igra posle početne nervoze.

5:4 - Uroš Kovačević blokom nije dozvolio da Francuzi odu na "plus tri", a zatim je servisom razbio odbranu rivala. Uspevamo da preokrenemo.

1:2  - Francuzi koriste dve kontre, a Kovačević prekida mini seriju.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23.02
- Intoniraju su himne!

22.50
- Početak utakmice je pomeren, jer je duel između Brazila i Rusije potrajao. Završen je posle pet setova pobedom domaćina.