BL ČELENDŽER: Špansko-njemačko finale

Španac Karlos Taberner i Maksimilijan Marterer iz Njemačke finalisti su ATP čelendžera u Banjaluci!

BL ČELENDŽER: Karlos Taberner i Maksimilijan Marterer u finalu Izvor: Nebojša Šatara/MONDO
Izvor: Nebojša Šatara/MONDO

Kaberner je u subotu ujutro u španskom polufinalu savladao sunarodnika Pola Toleda rezultatom 2:0 u setovima 6:3, 6:3 i osigurao plasman u finale turnira koji po 16. put u Banjaluci organizuje Teniski klub Mladost.

Prvi set obilježili su brejkovi obojice tenisera, ali je Taberner četiri puta osvajao servis protivnika, dok je Toledo dva puta uspio da stigne do brejka - 6:3.

U drugom setu, slična situacija na početku - 275. igrač svijeta je poveo sa 2:0 uz brejk, ali je Toledo, koji je inače 504. na ATP listi, uspio da napravi "ribrejk" a potom i da stigne do izjednačenja.

Do šestog gema vodila se izjednena borba na terenu u parku "Mladen Stojanović", ali je tada Taberner uspio ponovo da oduzme servis Toledu (4:2) i rutinski privede meč kraju.

Španac će u nedjeljnom finalu igrati protiv Nijemca Maksimilijana Marterera, koji je u drugom polufinalu nadigrao Andreu Arnaboldija iz Italije, takođe sa 2:0 u setovima 7:6, 6:0.

Poslije sjajnog prvog seta koji je završen u taj-brejku rezultatom 7:4, Marterer je u drugom potpuno "počistio" italijanskog trenisera 6:0 i osigurao priliku da se bori za trofej.

Nagradni fond turnira je 75.000 dolara, a pobjednik dobija 100 ATP bodova.