Borac m:tel "pet plus" u Sarajevu

Banjalučki Borac m:tel upisao je u subotu uveče osmu pobjedu ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i to na gostovanju protiv Bosne u Sarajevu - 24:29 (11:17).

Rk Bosna - RK Borac 24:29 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Crveno-plavi rukometaši su od samog starta utakmice 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine bili bolji rival od sarajevskih "studenata" i konstatanto su imali prednost, ali do 20. minuta, razlika je iznosila najviše dva pogotka.

Tada su izabranici Bojana Unčanina ubacili u "višu brzinu" i stekli "plus četiri (8:12), koje su do odlaska na odmor povećali na šest razlike u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu.

U nastavku meča, domaćin je ponajviše zahvaljujući Tariku Alibegoviću uspio da smanji na "minus tri" u pojedinim trenicima i da zaprijeti gostima iz Banjaluke, ali su rukometaši Borca uspjeli da odbiju sve napade i u finišu "prelome" utakmicu.

Banjalučane su predvodili sjajni Vladan Đurđević sa 10 golova i Dejan Unčanin sa pogotkom manje, dok je u sarajevskom taboru najbolju partiju pružio Tarik Alibegović sa 13 postignutih pogodaka.

U narednom kolu Borac m:tel u dvorani „Borik“ dočekuje Goražde, dok će Sarajlije gostovati u Maglaju.

RK Bosna: Alibegović 13, Salkić 1, Bačković 2, Živanov 3, Stojisavljević 1, Balta 4, Halilković, Bašić, Burnazović.

RK Borac m:tel: Đurđević 10, Daničić 1, Mijatović 1, Jovanović 2, Marić 5, Šešić 1, Unčanin 9, Beširević, Hercegovac, Bubić, Subotić, Nježić, Knežević, Ćelić.