Slovenci su probudili - da li kasno?

Selekcija Veselina Vujovića odigrala sjajan meč i slavila protiv Španije 31:26, te zadržala šanse plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Izuzetno važnu pobjedu na Evropskom prvenstvu upisali su rukometaši Slovenije, koji su pružili sjajnu partiju protiv Španije i trijumfom 31:26 sačuvali nadu da se mogu plasirati u polufinale Evropskog prvenstva.

Iznenadili su rukometaši Veselina Vujovića favorizovane Špance i stigli do prve pobjede u drugoj fazi takmičenja u Hrvatskoj.

SLOVENIJA - ŠPANIJA 31:26 (13:12)

Španci su ravnopravan rival bili samo u prvom poluvremenu, kada su vodili u par navrata. Ipak, nakon što su Slovenci preokrenuli i stigli do 13:12, te sa prednošću od jednog gola otišli na pauzu između dva poluvremena, vođstvo nisu ispuštali.

Gašper Marguč sa pet golova bio je najesikasniji u taboru Slovenije, dok je pogodak više kod Španaca imao Feran Sole.

Početkom nastavka Slovenci su prvi put stigli do pet golova prednosti (20:15), kada je i prelomljen meč. Golman "zmajčeka" Urh Kastelic je sjajno branio tokom cijelog meča, a pogotovo u tim trenucima. Prednost je u 45. minutu narasla na maksimalnih sedam golova, 25:18, nakon čega je bilo jasno da će Slovenija upisati prvi trijumf u drugoj fazi EP.

Zaprijetili su u finišu španski rukometaši. Prišli su na tri gola zaostatka (28:25) pet minuta prije kraja, ali snage za potpuni preokret nisu imali. Na kraju, 31:26.

Prava je šteta što su u drugu fazu takmičenja prenijeli samo bod (remi sa Njemačkom), jer da bi prošli u polufinale, potrebno je da se poklope mnoge stvari, a što je najgore za Vujovićem tim - ne zavise sami od sebe.

Slovencima je potrebna pobjeda protiv Češke, ali i da Španija i Njemačka u posljednjem kolu remiziraju, čime bi sve tri selekcije imale po pet bodova.

Ne treba zaboraviti ni Makedoniju, koja večeras protiv Češke (20.30) takođe ima šansu da dođe do petog boda, a onda sutra u direktnom okršaju protiv vodeće Danske odlučuje o svojoj sudbini.

Šansu nisu izgubili ni Česi, koji bi se večerašnjom pobjedom nad Makedonijom vratili u igru za plasman u polufinale.

Dakle, sve je otvoreno. Sve selekcije iz grupe II mogu proći dalje, ali jedino Danska sama odlučuje o svojoj sudbini.