Minimalan poraz Borca m:tel u Maglaju

Rukometaši banjalučkog Borca m:tel poraženi su u Maglaju 26:25 (14:10) u utakmici 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

RK Maglaj - RK Borac 26:25 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

"Velikan iz Gospodske" upisao je treći poraz ove sezone, prvi u nastavku šampionata i "pao" na četvrtu poziciju na tabeli šampiona BiH.

Poslije početnog ispitivanja snaga i poprilično ravnopravne borbe (6:6), domaćin je na krilima pune dvorane u subotu uveče uspio da stekne osjetniju prednost i na odmor u poluvremenu ode sa pristojna četiri gola razlike (14:10).

Izabranici Bojana Unčanina su međutim u nastavku uspjeli da se vrate i stignu do izjednačenja u 50. minutu (21:21), da bi Maglajani opet stekli dva pogotka viška i u furioznom finišu uspjeli da sačuvaju prednost iako je Borac m:tel imao napad za izjednačenje.

Najbolju partiju u banjalučkom taboru pružio je Goran Daničić sa sedam postignutih golova, po tri puta su se u strijelce upisali Mihajlo Stošljević, Dejan Unčanin, Miloš Nježić i Marko Ćeranić, dok su po pogodak manje uknjižili Armin Marić i Đorđe Ćelić.

Kod domaćina iz Maglaja prva imena utakmice bili su Huso Ćosić sa osamSelvedin Omahić sa sedam pogodaka, a još je solidan bio Sedžad Abdurahmanović sa tri gola.

Borac m:tel: Svi hoće da sruše šampione!

I protiv Borca m:tel bez pardona!

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju sljedećeg vikenda u dvorani „Borik“ protiv ekipe Zrinjskog iz Mostara.