VSS: Disciplinska prijava protiv VK Banjaluka

Vaterpolisti Banjaluke napustili bazen u trećoj četvrtini utakmice protiv Rasine u Kruševcu, zbog čega je Vaterpolo savez Srbije utakmicu registrovao službenim rezultatom 5:0 za domaćina, te pokrenuo disciplinski postupak.

Vaterpolo savez Srbije pokrenuo disciplinsku prijavu protiv VK Banjaluka Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Utakmica devetog kola Prve "B" lige Srbije za vaterpoliste, grupa "Jug", između Rasine i Banjaluke, odigrana u Kruševcu u subotu, prekinuta je 5,15 minuta prije kraja treće četvrtine.

Iz tog razloga Vaterpolo savez Srbije (VSS) pokrenuo je disciplinsku prijavu protiv banjalučkog kluba, a meč registrovao službenim rezultatom 5:0 za Rasinu.

Komesar za takmičenje VSS Dejan Perišić dao je nalog da se "utvrdi činjenično stanje na osnovu zapisnika utakmice, izvještaja i izjave delegata TK VSS Đoke Zlatanovića, izjava sudija utakmice Dimitrija Duvnjaka i Milana Markovića kao i izjava delegata VK Banjauka Velimira Bakala i trenera Slobodana Grahovca."

Iz Vaterpolo kluba Banjaluka nismo uspjeli dobiti komentar na dešavanja u Kruševcu, niti na odluku VSS.

Nakon devet odigranih kola, VK Banjaluka nalazi se na posljednjem mjestu sa učinkom od dvije pobjede i sedam poraza, te gol razlikom 71:105.