Borac m:tel deklasirao Bosnu

Sarajlije, koje će od naredne sezone igrati u nižem rangu takmičenja, otpor su pružili samo u prvom poluvremenu.

RK Borac m:tel RK Bosna Sarajevo 33:17 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši Borca m:te zabilježili su ubjedljivu pobjedu protiv sarajevske Bosne 33:17 (14:12), koja će od naredne sezone igrati u Prvoj ligi Federacije BiH.

Gosti iz Sarajeva otpor su pružili samo u prvih 30 minuta, nakon kojih su "crveno-plavi" otišli na odmor sa dva gola prednosti.

U nastavku, Banjalučani su rivalu dozvolili da postigne samo pet pogodaka, dok je napad odlično funkcionisao, te su na kraju upisali više nego sigurnu pobjedu.

Haris Buljina sa osam golova predvodio je Borac m:tel do 14. ovosezonskog trijumfa, dok su Marko Ćeranić i Miloš Nježić postigli po gol manje.

Lider Izviđač odigrao je neriješeno sa Slavijaom u Istočnom Sarajevu 27:27, što je iskoristila Vogošća i pobjedom protiv visočke Bosne 25:23 smanjila zaostatak za liderom na tri boda.

Vrijedne bodove u borbi za opstanak upisala je Derventa, koja je deklasirala direktnog konkurenta Goražde 40:29, pa sada ima pet bodova više od rivala koji je u zoni ispadanja.