Duciju se stegla ruka, ali je uspio

Dušan Lajović nakon tri sata igre izborio plasman u treće kolo US Opena

Dušan Lajović ostvario je i drugu pobjedu na ovogodišnjem US Openu i obezbedio plasman u treću rundu takmičenja, što mu je najbolji rezultat u Njujorku u karijeri.

Srpski teniser pobedio je Britanca Kamerona Norija u četiri seta - 6:2, 2:6, 6:4, 6:4, poslije tačno tri sata igre.

Izborio se Lajović sa velikom vrućinom i pet mjesta lošije plasiranim rivalom na ATP listi, iako je u drugom setu zatražio medicinski tajm-aut. Taj period igre jedino je dobio Britanac i to pošto je napravio rani brejk (3:1), a onda i još jedan za izjednačenje.

Ipak, Lajović je nakon toga uspio da ponovo preuzme incijativu, i materijalizuje je na terenu, iako mu je u oba preostala seta, u finišu, kada su se lomila, ruka nekako stegla.

Nije mogao da pronađe prvi servis, propustio je po tri set, odnosno meč lopte, ali je na kraju uspio da uspješno završi posao.

Obezbijedio je napredak na ATP listi, duel sa Džonom Iznerom, 11. nosiocem u Njujorku, i najbolji plasman na grend slem turnirima posle četvrtog kola na Rolan Garosu 2014. godine.

Duciju će to biti šesti duel protiv visokog Amerikanca. Pobijedio ga je samo jednom, u Buenos Ajresu prije dvije godine, dok je Izner slavio četiri puta, uključujući i ove sezone u prvoj rundi Dejvis kupa, u pet setova.