Novajlija u Premijer ligi BiH savladao Borac m:tel

Rukometaši Borca m:tel porazom su počeli novu sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Sloga Gornji Vakuf - Borac 26:24 (12:12) Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Bolja od izabranika Bojana Unčanina bila je Sloga u Gornjem Vakufu/Uskoplju u triler završnici 26:24 (12:12).

Novi član Premijer lige BiH je tako na startu šampionata skinuo najveći skalp u klupskoj istoriji...

POVEZANE VIJESTI

Tokom svih 60 minuta vođena je izjednačena borba i ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali bez osjetnije prednosti, koja bi mogla i da "prelomi" utakmicu.

Borac m:tel je na početku bio bolji rival i vodio je sa dva gola razlike, međutim, Sloga je uspjela da preokrene i četiri minuta prije kraja prvog dijela stigne na "plus dva", da bi gosti iz Banjaluke sa dva brza gola uspjeli da na odmor odu sa izjednačenim rezultatom 12:12.

U nastavku se takođe vodila velika borba, Gornjovakufljani su ponovo imali prednost od dva gola i opet se Borac m:tel vratio na "egal" devet minuta prije kraja meča i potom stigao do minimalnog vođstva.

Ponovo su uslijedile minute "posta" za crveno-plave i samo zahvaljujući golmanu Bojanu Ljubišiću, koji je "skinuo" sedmerac Goranu Biljaki, nije ponovo bilo "plus dva" na minut do kraja (25:24).

Potom su Banjalučani prokockali napad za izjednačenje, a Biljaka na 40 sekundi prije isteka 60. minuta pogodio za konačnih 26:24 za tim Rasima Demirovića, u kojem su sa po šest golova prednjačili Sedžad Abdurahmanović, Ajdin Demirović i već pomenuti Goran Biljaka, junak utakmice.

S druge strane u poraženom timu iz Banjaluke najzapaženiji su bili Dejan Unčanin i Bojan Rađenović, takođe sa po šest postignutih golova. Četiri puta protivničku mrežu pogodio je Stefan Miljković, dok je pogodak manje uknjižio Srđan Savić.