Vogošća pala u Boriku (FOTO)

Rukometaši Borca savladali Vogošću u prvom od četiri međusobna duela koja će ova dva kluba odigrati ove sezone.

Borac je sa 32:28 savladao Vogošću u svom prvom nastupu pred domaćom publikom i možda pronašao recept kako treba igrati protiv ekipe s kojima će se sastati 17. I 24. U EHF Čelendž kupu, a kasnije i još (najmanje) jednom u prvenstvu BiH.

Banjalučane je na ovom meču umjesto trenera Bojana Unčanina sa klupe vodio sportski direktor Mirko Mikić, a upravo u par navrata njegovim dobrim reakcijama i pravovremenim tajm-autima Borac je spriječio Vogošču da se u potpunosti razigra.

Počelo je minimalnim vođstvom gostiju nakon čega je Borac poveo 7:3, potom i 10:4, a Vogošća je uspjela da smanji tek sredinom poluvremena na 11:9.

Mikić je reagovao tajm-autom i serija gostiju je zaustavljena i ušlo se u egal završnicu prvog poluvremena u kojoj je Borac propustio dobru priliku da se odlijepi.

Vogošća je u dva navrata imala i dva igrača više, ali Borac to nije materijalizovao, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 17:15.

Borac je međutim serijom 3:0 počeo drugo poluvrijeme i napravio solidnih „plus pet“, a novi pokušaj Vogošće da se vrati u meč sasjekao je još jedan tajm-aut Borca.

Sa odličnim Bojanom Ljubišićem na golu, koji je na kraju upisao 13 odbrana, Borac je sačuvao četiri gola razlike i slavio 32:28, za drugu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Najefikasniji kod Borca bio je Rađenović sa deset golova, a Miljković, Daničić i Đurđević su postigli po četiri potka.

U redovima Vogošće očekivano najbolji je bio Čičkušić sa sedam pogodaka.