"Skauti" poklekli u posljednjoj sekundi!

Autori mondo.ba Autori Fena

Rukometaši Izviđača poraženi su na svom terenu 30:31 od Metalurga u susretu SEHA lige, i to pogotkom iz sedmerca nakon isteka vremena.

Izviđač Metalurg 30:31 SEHA liga Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U izjednačenom prvom poluvremenu igralo se gol za gol sve do posljednje dvije minute kada Metalurg koristi nekoliko grešaka domaćih rukometaša i dolazi do prednosti od tri gola.

Golom Josipa Čuture u posljednjoj sekundi prvog poluvremena domaći su smanjili na 14:16 i to je rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku Izviđač je lovio zaostatak sve do 51. minuta kada domaći dolaze do izjednačenje, a zatim i do vodstva 27:25.

Ipak, "skauti" nisu uspjeli prelomiti utakmicu. U poljednju minutu ušlo se pri rezultatu 30:30, domaći su izgubili loptu u napadu, a na drugoj strani sudije su u posljednjoj sekundi svirale sedmerac za Metalurg, koji u pogodak pretvara Aleksandar Špende za pobjedu gostiju.

Kod domaćih Domagoj Alilović postigao je osam golova, a u redovima Metalurga Špende i Mice Shilegov po devet.

Za Metalurg ovo je bila druga pobjeda u SEHA ligi ove sezone, dok je Izviđač i dalje na jednom osvojenom bodu, upravo protiv Metalurga u prvoj utakmici na početku sezone.

Za rukometaše bh. prvaka slijedi zimska pauza do februara.