Duvnjak i Šego "razbili" Makedoniju!

Eksjugoslovenski derbi na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj, lakše nego se očekivalo pripao je rukometašima Hrvatske, koji su deklasirali Makedoniju - 31:22 (16:11).

Rukomet (SP): Hrvatska - Makedonija 31:22 Izvor: MN PRESS

Makedonci još uvijek traže prvu pobjedu nad Hrvatskom, koja je na krilima sjajnog golmana Marina Šega i "bombardera" Domagoja Duvnjaka stigla do ubjedljivog trijumfa u eksjugoslavenskom derbiju trećeg kola B grupe u "Olimpijahali" u Minhenu.

HRVATSKA - MAKEDONIJA - 31:22 (16:11).

Poslije dvije startne pobjede objema selekcijama je bio ovo veoma važan meč za prolaz, ali i za prenos bodova u drugi krug u kojem se niko ne može nadati polufinalu ukoliko nije prenio solidan bodovni saldo.

Poslije početnog ispitivanja snaga, u 15. minutu Hrvati su prvi put poveli sa tri razlike (7:4) ponajviše dobrim intervencijama golmana Marina Šega, ali i strpljivom igrom u napadu koji je stvarao višak i bez većih problema pogađao.

Izabranici Lina Červara su nastavili da "lome" protivnike, koji su već u 24. minutu pogotkom Jakova Vrankovića imali zaostatak od šest golova (13:7), što su rutinski održavali do finiša prvog dijela.
Ipak, na odmor se otišlo sa "minus pet" Makedonije (16:11).

U nastavku su makedonski rukometaši pokušali da smanje zaostatak, čak su uspjeli da prepolove "minus" u namjeri da eventualno uđu u rezultatski neizvjestan finiš, ali su Hrvati odbili sve napade i čak uspjeli da zabilježe dosad najubjedljiviji trijumf na Mundijalu u Njemačkoj i Danskoj.

Osim Marina Šega, koji je činio čuda na hrvatskom golu, najzaslužniji za ubjedljivu pobjedu "kockastih" bili su Domagoj Duvnjak sa šest golova, po dva manje postigli su Igor Karačić, David Mandić i Marin Šipić, dok su u makedonskom taboru jedino Dejan Manaskov sa sedam i iskusni veteran Kiril Lazarov sa golom manje bili na zavidnom nivou.