Dva taj brejka… ali Janko ne ide u polufinale

Tipsarević pružio snažan otpor Semu Kveriju u Hjustonu

Janko Tipsarević nije uspeo da izbori plasman u polufinale turnira u Hjustonu, ali je potvrdio da su mu organizatori s pravom dodeli specijalnu pozivnicu za turnir serije ATP 250.

Srpski teniser, koji je u Teksas stigao kao 372. igrač na svetu, pošteno je namučio čak 300 mesta bolje plasiranog igrača u četvrtfinalu.

Tipsarević je protiv Sema Kverija odigrao dva taj-brejka, ali je Amerikanac uspeo da obezbedi plasman u polufinale - 7:6 (8:6), 7:6 (7:4).

U prvom setu nijedan igrač nije došao do prilike za brejk, sve do taj-brejka, kada je Kveri stigao do dve set lopte (6:4, 6:5) na servis Tipsarevića. Srpski teniser uspešno je odbio te napade, a onda je Amerikanac iskoristio narednu priliku i poveo 1:0 u setovima.

U nastavku je viđena drugačija slika na terenu.

Kveri, koji je imao čak 23 asa na meču, tri puta je u šansi da oduzme Tipsareviću servis, ali nije uspeo, a i Janko je propustio dve prilike da učini isto. Opet je odluka pala u taj-brejku. Kveri je brzo poveo 4:0, srpski igrač je uzvratio istom merom (4:4), ali je potom Amerikanac sa tri vezana poena prelomio meč i obezbedio plasman u polufinale.

Naredni rival Sema Kverija, koji je osmi nosilac u Hjustonu, biće Kristijan Garin iz Čilea, 73. igrač sa ATP liste.

Tipsarević će posle plasmana u četvrtfinale turnira u Hjustonu, prvi put posle 2016. godine, napraviti veliki skok na ATP listi, za više od 50 mesta, pa će od ponedeljka biti oko 320. mesta.

Turnir u Hjustonu ATP serije 250 igra se za nagradni fond od 652. 245 dolara.