Borac m:tel predao krunu Kupa Srpske

Rukometaši Sloge iz Doboja prvi su finalisti Kupa Republike Srpske nakon što su savladali banjalučki Borac m:tel rezultatom 34:31 (17:13) na završnom turniru u Trebinju. Leotar preko Lokomotive do finala.

Sloga - Borac mtel 34:31, polufinale Kup RS Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Aktuelni pobjednik Kupa RS, banjalučki Borac predao je krunu!

Prošle godine u meču za trofej u Brčkom, Banjalučani su deklasirali dobojsku Slogu 37:30, a u subotnjem polufinalu u Trebinju, bolje su bile Dobojlije!

Sloga - Borac m:tel 34:31 (17:13)

Izabranici Mirka Mikića, koji su u srijedu osvojili Kup Bosne i Hercegovine, ostaće i dalje na 13 osvojenih pehara Kupa Srpske.

Dobojlije su u prvih 30 minuta bile dominantnije protiv umornih crveno-plavih pa se na odmor otišli sa prednošću od četiri pogotka.

U nastavku je tim Srebrenka Markovića uspio da sačuva prednost i prođe u finale, gdje će igrati protiv pobjednika susreta između domaćeg Leotara i brčanske Lokomotive (20.00).

Prvo ime polufinalnog susreta bio je as Borca m:tel Bojan Rađenović sa 13 postignutih pogodaka, ali osim Srđana Savića i Milana Dakića, koji su uknjižili po četiri gola, u banjalučkom taboru nije bilo raspoloženih igrača.

Kod ekipe iz Doboja najefikasniji su bili Goran Ristović i Huso Ćosić sa po osam pogodaka, dok je gol manje upisao Vladimir Stanković.

Sloga će u finalu igrati protiv domaćina zavšnog turnira, koji je u drugom polufinalu savladao Lokomotivu iz Brčkog rezultatom 28:26. Leotar su do finala vodili Aleksandar Glendža sa devet golova i Aleksandar Milićević sa pogotkom manje, dok je kod Brčaka najefikasniji bio Igor Krivokapić sa 11 golova.

Finale je na programu u nedjelju od 17 časova, uz direktan prenos na Radio-televiziji Republike Srpske.