Olimpijske igre? Užasna Srbija možda i bez druge faze na SP…

Najbolje rukometašice Srbije za nešto više od sat i po izbrisale sve dobro što su uradile protiv Norveške. Holandija se igrala i pregazila "orlice" u 4. kolu Svetskog prvenstva u Japanu.

Olimpijske igre? Užasna Srbija možda i bez druge faze na SP… Izvor: MN PRESS

"Slavili" smo tesan poraz od Norveške i verovali da Srbija može da održi isti ritam u naredna dva meča, koji su i označeni kao najbitniji u prvoj fazi Svetskog prvenstva.

Prilika da prenesemo bodove u drugi krug šampionata je propuštena, a u petak ćemo sa Slovenijom igrati za prolaz.

Holandija je, prosto rečeno, "pregazila" Srbiju 36:23 (20:12) u 4. kolu Grupe A na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Jedna reč najbolje opisuje igru "orlica" – sramota!

Pristup, želja i zalaganje većine igračica bili su ispod svakog nivoa i ako tako nameravaju i u petak, onda će i drugi krug biti daleko, a ne plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.

U taj cilj sada retko ko i veruje, jer će u nastavku takmičenja, u slučaju trijumfa protiv Slovenije ili remija, biti potrebno pravo malo čudo za plasman na pozicije koje će omogućiti borbu za Tokio 2020.

Ako i stignemo do grupe koja će biti formirana u petak, tamo nas čekaju Južna Koreja, Nemačka, Francuska ili Danska.

Očigledno da je potrošnja protiv Norveške bila na veoma visokom nivou, kao i to da su se "orlice" psihološki istrošile, što nikako nije smelo da se dogodi. Jednostavno, forma je morala biti tempirana za utakmice sa Holandijom i Slovenijom, jer se i pre ovih utakmica znalo da će se u njima tražiti preko potrebni bodovi za drugi krug.

Uglavnom, ponavljaju se hronične bolesti srpskog rukometa na velikim takmičenjima. Podsetimo, kada je selektor Ljubomir Obradović preuzimao ženski državni tim, kao cilj je određena medalja u Tokiju. Srbija je u Japanu, ali od odličja na Olimpijskim igrama predaleko...

Uskoro opširnije...

11:24

KRAJ - 23:36!

11:22

58' 23:34

Pravo je takmičenje među našim rukometašicama koja će da napravi više grešaka. Golmani Risović i Tomašević su definitivno bili najbolji deo tima.

11:18

55' 23:31

11:12

48' 19:20

Spustila je Srbija prednost Holandije ispod "plus deset".

11:07

44' 16:27

I jedne i druge "odrađuju" posao, s tim što i pored toga raste razlika protivnika. Čak 12 tehničkih grešaka Srpkinja, a samo pet Holandije.

11:02

40' 14:23

Kristina Liščević koristi sedmerac, ali i na drugoj strani, posle kraćeg posta, gol Holandije.

11:01

39' 13:22

Konačno gol - Marija Obradović u solo akciji pogađa mrežu Holanđanki.

11:00

38' 12:22

Ne možemo da priđemo golu Holandije, mučno je gledati.

10:55

34' 12:21

Ništa se ne menja ni u drugom poluvremenu, napad je očajan, bez ideje i rešenja. Odbrana funkcioniše u skladu sa ofanzivom. Tu su i brojne tehničke greške, loše izmene,zbog kojih imamo igračicu manje...

10:51

Počinje drugi deo meča...

10:37

POLUVREME - 12:20

Čak su naše rukometašice uspele i da smanje razliku, koja je iznosila čak "plus deset".

10:32

28' 10:19

Potop!

10:29

24' 10:17

Holandija je vratila prednost na "plus sedam". Srpski tim se istrošio u utakmici u kojoj je najmanje trebalo, protiv Norveške. U duelu sa Holandijom, iako je najbitniji u prvoj fazi, deluju bezvoljno. Sramota!

10:26

21' 9:14

Ušle su naše devojke u kakav takav napadački ritam, u odbrani je i dalje vrlo loše.

10:24

19' 7:12

I malo sreće za Srbiju, a potom i sjajna akcija za Željku Nikolić. Možda su prethodna dva napada najava bolje igre Srbije. "Orlice" su očajno započele možda i najvažniji meč na prvenstvu.

10:18

15' 5:11

Pogađa Liščević, pa Cvijić, ali Holanđanke koriste svaku priliku i igrača više i povećavaju prednost

10:14

11' 2:6

Srbija preko Kristine Liščević upisuje tek drugi gol, i to sa sedmerca. Na drugoj strani, Holanđanke bolje organizovane, srpske igračice mnogo greške u napadu.

10:10

7' 1:3

Srbija tek u sedmom minutu igre stiže do prvog pogotka preko Trifunović. Uspela je posle duge akcije da probije blok rivalki i upiše prvi pogodak za Srbiju. Na drugoj strani Holanđanke brze, razigrane, i velika je sreća što je i Katarina Tomašević u formi.

10:05

2' 0:2

Holanđanke bolje otvaraju meč. Vode 2:0. Srbija je imala jedan napad, ali Stoiljković nije bila precizna. Na drugoj strani, Holanđanke koriste svoje najjače oružje i polukontrom stižu do prednosti.

9:34

U četvrtom kolu grupe A odigran je jedan meč - Slovenija je pobedila Kubu rezultatom 39:26.

Ostali parovi: Norveška - Angola i Srbija - Holandija