Srbija pokazala snagu, a Dušan Mandić da je majstor!

"Delfini" ubedljivo savladali Rumune u drugom kolu Evropskog prvenstva u Mađarskoj.

Srbija pokazala snagu, a Dušan Mandić da je majstor! Izvor: MN PRESS

Sve ide prema planu!

Izabranici Dejana Savića ostvarili su i drugu pobedu na kontinentalnom turniru u Budimpešti, u meču protiv autsajdera koji je ipak pokazao zube. Iako to konačan rezultat ne govori:

Srbija - Rumunija 15:7 (5:3, 1:1, 5:1, 4:2)

Sjajni Dušan Mandić bio je razigran, dao je četiri gola i u završnici je atraktivnim pogocima učinio pobedu ubedljivom. U jednom trenutku finiša je i "šraubom" zatresao mrežu, da majstorstvom odgovori rivalu na poslednji - neuspešan trzaj.

Dušan je bio prvi strelac ekipe, a devet Savićevih igrača postiglo je bar po gol, u utakmici koju je naš tim iskoristio za hvatanje ritma pred teže izazove u nokaut fazi. U istu svrhu trebalo bi da posluži i utakmica protiv Holandije prekosutra u 20.30 časova, na kraju grupne faze.

Naravno, u današnjem meču se pobeda nije dovodila u pitanje, ali su Rumuni na čelu sa čuvenim centrom Kozminom Raduom (dva gola) bili ravnopravni do treće četvrtine.

U tom trenutku, pri rezultatu 5:4 za srpski tim, pogoci Nikole Dedovića, Filipa Filipovića i Nikole Jakšića najavili su ono što je bilo očekivano - ubedljiv trijumf "delfina".

SRBIJA: Pijetlović, Mandić 4, Dedović 2, Ranđelović 1, Ćuk 1, Pijetlović, Vico, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

Parovi 2. kola u Grupi B:

Rumunija - Srbija 7:15
Rusija - Holandija 14.30

Tabela: Srbija 6, Holandija (-1) 3, Rumunija 0, Rusija (-1) 0 bodova.

14:02

- kraj utakmice-

Ubedljiva pobeda Srbije u Budimpešti.

Konačan rezultat je 15:7 (5:3, 1:1, 5:1, 4:2).

13:58

Mandić "dovršava" Rumune - 15:7

Dušan je postigao svoj četvrti gol danas, a šesti na turniru.

Rumuni će pasti uz očekivano ubedljivu razliku u rezultatu i kvalitetu.

13:56

Mandićeva ŠRAUBA za 14:7

Sjajan, najlepši gol jednog od lidera "delfina".

Aleksić mu je dodao loptu, a Dušan je iz okreta, bez gledanja zatresao mrežu Rumuna na dva i po minuta do kraja.

13:55

Opet raste prednost - Dušan Mandić za 13:7

Još jedan gol srpskog bombardera od dva metra.

Samo iščekujemo koji će biti konačan rezultat.

13:53

Sava Ranđelović "ukucava" za 12:7

Andrija Prlainović asistirao je Ranđeloviću za njegov prvi gol danas i za vraćenih "plus 5", na četiri minuta do kraja.

13:52

Ponovo gol Rumuna - Oanta za 7:11

Nikolae Oanta šutira danas 2/2.

Pred golom "delfina" sada je Bane Mitrović, a do kraja utakmice ostalo je pet minuta.

13:50

Rumuni prekidaju seriju - Kozmin Radu za 6:11

Poznati centar savladao je Pijetlovića da bar privremeno zaustavi nalet "delfina".

13:46

- Kraj treće četvrtine -

13:45

Srbi još u seriji - 11:5

I Milan Aleksić povećava prednost "delfina".

To je njegov prvi gol danas, za kraj treće četvrtine, u kojoj je otklonjena dilema ko će pobediti.

13:43

"Bomba" Andrije Prlainovića - 10:5

Raste prednost "delfina".

Najefikasniji igrač Srbije iz prvog meča dao je svoj prvi gol na ovoj utakmici - u situaciji sa igračem više. Još minut do kraja treće četvrtine.

13:39

Ponovo Dedović - 9:5

Nikola je još jednom pogodio "kroz" odbranu Rumuna.

Nekoliko igrača rivala pokušao je da blokira taj šut, ali je lopta pogodila metu, za novu maksimalnu prednost Srbije.

13:38

Igrač više i gol Nikole Jakšića - 8:5

Uvežbana akcija "delfina".

Sa igračem više u bazenu, Mandić je asistirao sa desne strane, a Jakšić je uhvatio visoku loptu i poslao je u mrežu Rumuna.

13:35

Lep gol Rumuna - 5:7

George je uzeo loptu "delfinima", pa atraktivno pogodio za "minus 2" njegovog tima, na pet minuta do kraja četvrtine.

To je njegov drugi pogodak danas.

13:34

Drugi Filipov gol - 7:4 za Srbiju

Kapiten je pogotkom "otvorio" drugi deo meča. Pogodio je u prvom minutu treće četvrtine za dosad maksimalnih "plus 3".

13:26

Nikola Dedović - 6:4 za Srbiju!

Debitant "delfina" na velikom takmičenu vratio je Srbiji "plus 2".

Snažnim udarcem sa distance doneo je našem timu 6:4, u pretposlednjem minutu prvog dela.

13:23

Rumuni i dalje ravnopravni - 4:5!

Posle nekoliko minuta "praznog hoda", vođstvo našeg tima je ponovo prepolovljeno.

Nikolae Oanta bio je strelac za Rumune sredinom druge četvrtine, za "minus 1" njegovog tima.

13:15

- kraj prve četvrtine -

13:13

"Upisuje" se i Dušan Mandić - 5:3

Zakucao je loptu u mrežu as Pro Reka. Snažan udarac sa desne strane i pogodak za dva gola prednosti.

13:12

Penal za Rumune i 4:3

Sava Ranđelović napravio je prekršaj pred golom Srbije, a Đorđesku je iskoristio peterac. Još dva minuta do kraja četvrtine.

13:11

Igrač više za Srbiju i 4:2

Laka pozicija za Milana Aleksića i rutinski pogodak. Odlična saradnja sa krilima. Asistent je bio Andrija Prlainović.

13:09

Srbija opet vodi - 3:2

Krilo Srbije Stefan Mitrović dao je svoj prvi gol danas - 3:2. Asistent je bio Dušan Mandić.

13:09

Rumuni izjednačuju - 2:2

Prioteasa je šutirao sa distance, a lopta je prošla ispod Pijetlovićeve ruke - 2:2. Još tri i po minuta do kraja prve četvrtine.

13:07

Ćuk za preokret - 2:1

Rumuni su pokušali zonskom odbranom, a Miloš Ćuk je to kaznio lob šutem sa distance, za prvo vođstvo našeg tima danas.