Srbija skinuta sa evropskog trona - Španija na penale u polufinale!

Posle četiri uzastopna zlata, "delfini" neće osvojiti i peto u nizu. U četvrtfinalu su eliminisani posle peteraca.

Srbija skinuta sa evropskog trona - Španija na penale u polufinale! Izvor: MN PRESS

Nažalost, dominacija Srbije evropskim prvenstvima je prekinuta!

Izabranici Dejana Savića izgubili su u četvrtfinalnom duelu protiv Španije i u reprizi prošlog finala ostali bez šanse da osvoje PETO zlato u seriji.

Srbija - Španija 9:10 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0, petercima 3:4)

Dramatično četvrtfinale završeno je u petoj seriji peteraca, u kojoj nije upalilo to što je Gojko Pijetlović zaplivao pred našim golom umesto Baneta Mitrovića.

Španac Alvaro Granados ostao je priseban pred tom "igricom" našeg stručnog štaba  i iskoristio šut za trijumf svog tima, koji će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Hrvatska - Grčka...

Na drugoj strani su prethodno peterce koristili Miloš Ćuk, Milan Aleksić i Filip Filipović, ali nažalost ne i Andrija Prlainović i večeras najbolji srpski igrač - Dušan Mandić.

Iskusni golman Danijel Pinedo (39) zaustavio je udarce dvojice nosilaca igre "delfina" i doneo svom timu veliku prednost, dok su srpski čuvari mreže na drugoj strani odbranili jedan udarac.

Na taj način, Španci su prekinuli vladavinu našeg tima evropskim prvenstvima, na kojima je Srbija osvajala zlato još od Ajndhovena 2012. godine.

Evropa će dobiti novog vladara, Španija će moći da se diči time da je dobila "delfine" u poslednja četiri međusobna duela, a naš tim će do kraja turnira igrati za razigravanje od 5. do 8. mesta.

Izvor: MONDO/Uniqa

"Tvrd" i borben meč finalista iz Barselone 2018. pokazao je da će i ovog puta odlučivati nijanse, a one su danas bile na strani ekipe Davida Martina.

Mandić je počeo snažno, doneo "delfinima" vođstvo 2:0, ali je usledio veliki nalet Španaca, kojim su do poluvremena preuzeli potpunu kontrolu i poveli 5:3.

Borili su se srpski vaterpolisti, zbog po tri faula ostali smo u nastavku bez bekova Save Ranđelovića i Nikole Jakšića, a Ćuk i Mandić su izborili izjednačenje u poslednjoj četvrtini - 6:6.

Imali su "delfini" i napad za pobedu, ali je sudija na veliko čuđenje naše klupe dosudio faul u napadu Duška Pijetlovića i odlučio da meč bude odlučen serijama peteraca.

Usledili su momenti odluke, u kojima je poznati španski golman svesno isplivavao sa "crte", pokušavao i očigledno uspevao da poremeti srpske šutere i postao heroj velike, istorijske pobede svog tima.

Kao i ostali učesnici ovog turnira, Španci nastavljaju borbu za evropsko zlato i olimpijsku vizu, koju naš tim već ima "u džepu".

Sledeći meč na turniru "delfini" će igrati za dva dana, a ovaj turnir biće pouka za naš tim na početku olimpijske godine, u kojoj će Srbija braniti zlato u Tokiju.

18:39

Utakmica je završena, Španija ide u polufinale

18:38

Španija je pobedila, Granados dao gol za trijumf

Dao je gol i Ćuk, ali i Španac na drugoj strani, za pobedu Španije i plasman u polufinale Svetskog prvenstva.

18:37

Pogađa Aleksić, ali i Larumbe, Španci još vode

Posle četiri serije, Španija ima prednost 3:2...

18:36

Ne pogađa ni Mandić, Španci vode 2:1

Pinedo je odbranio i Mandićev udarac, a Delgado na drugoj strani doveo Španiju u vođstvo - 2:1.

Ovo je bila treća serija.

18:35

Prlainović trese prečku, ali brani i Mitrović!

Pinedo je odbranio šut Andrije Prlainovića i skrenuo loptu ka prečki, ali je Bane Mitrović zaustavio šut Munariza!

Ostaje 1:1!

18:34

Prva serija - 1:1!

Filip Filipović šutirao je snažno u ugao i pogodio, a Felipe Perone izjednačio na drugoj strani.

18:30

Pobednika će odlučiti peterci!

Rezultat posle 4/4 bio je 6:6 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0)

18:29

Neverovatno - Pijetloviću dosuđen faul u napadu

Uhvatio se Dejan Savić za glavu, a meč je otišao u peterce!

18:28

Blokada! Srbija kreće u napad na 34 sekunde do kraja

Nerešeno je...

18:27

Španci napadaju sa igračem više

Počeo je poslednji minut, a David Martin je okupio ekipu da objasni šta želi da vidi.

Srpska odbrana sada je na velikom testu.

18:27

Savić nacrtao akciju, ali nema gola

Posle dobrih reakcija Mandića i Pijetlovića u odbrani, Dejan Savić je pozvao tajm-aut.

Pozvao je akciju u napadu i poručio ekipi: "Idemo bre!".

Nažalost, Prlainovićev šut potom je odbranjen, a Španci kreću u napad sa igračem više zbog isključenja Dedovića.

18:23

Ovo je loše - ostali smo i bez Jakšića...

Posle Save Ranđelovića, još jedan srpski bek se neće vraćati u igru - Nikola Jakšić. Takođe zbog trećeg isključenja.

U završnici ćemo igrati sa samo jednim klasičnim bekom - Milanom Aleksićem.

18:21

Bravo Manda - 6:6!

Treći i dosad najvažniji gol najboljeg srpskog strelca!

Srbija - Španija 5:6 (2:1, 1:4, 2:1)

Konfuzno je završena treća četvrtina. Sudije su najpre videle Jakšićev prekršaj nogom na Peroneu i u ranoj fazi našeg napada predale loptu Špancija, a onda je Nikola isključen - drugi put na utakmici.

"Delfini" su se odbranili, ali ostaje briga jer je Ranđelović već završio meč, a ne bi bilo dobro da i Jakšić stekne tri isključenja.

18:14

Ćuk uz zvuk sirene! 5:6

Lopta je u španskoj mreži!

Miloš Ćuk izbacio je u poslednjem trenutku napada iz ruke i doveo Srbiju na gol minusa, u poslednjem minutu treće četvrtine.

18:08

Opet Perone, Španci vode 6:4

Mandić je samo na trenutak pao u bloku, a Perone je u tom sekundu iskoristio šansu da šutira i da pogodi.

Španci su ponovo stekli dva gola prednosti - a do kraja treće četvrtine je još tri i po minuta.

18:06

Ovo je problem - bez Save do kraja

Sava Ranđelović još jednom je isključen i to je njegov treći izlazak iz igre. Više se neće vraćati.

Sada će jedan od spoljnih igrača morati da upliva na poziciju beka.

18:04

Jako važan gol! Jakšić za 4:5!

Ovo nam je bilo potrebno!

Uigrana akcija sa igračem više i gol Nikole Jakšića u drugom minutu treće četvrtine.

17:57

"Škripi" i dalje - Španci vode 5:3

Ponovo je bio igrač više za Špance i ponovo je Bernat Sanahuha kaznio ozbiljan pad u odbrani našeg tima.

Na poluvremenu je rezultat Srbija - Španija 3:5 (2:1, 1:4)

17:56

Dva igrača više - i ništa

Bila je to jako povoljna pozicija za Srbiju.

Dok smo imali dvojicu igrača više u bazenu, blokirani su bili šutevi Miloša Ćuka i Filipa Filipovića.

Da situacija bude još gora, kapiten "delfina" je posle šuta zadržao čuvara, pa su Španci od starta imali igrača više u sledećem napadu...

17:54

Serija Španaca i preokret - 3:4

Sada su Španci u velikom naletu.

Bernat Sanahuha pogodio je udarcem sa oko šest metara, kaznivši nedovoljno agresivnu odbranu "delfina" u ovim trenucima.

17:53

Španci brzo izjednačuju - 3:3

Kratko je trajala prednost Srbije od dva gola.

Fransisko Miranda pogodio je za 2:3, a Felipe Perone je dao gol iz peterca za izjednačenje na dva i po minuta pre kraja drugog kvartala.

17:49

Sava Ranđelović za 3:1!

Prlainović je lob dodavanjem proišao snažnog beka, koji je uplivao pred gol u situaciji sa igračem više i postigao jako bitan gol.

Još tri i po minuta do kraja druge četvrtine.

17:49

To je ta srpska odbrana!

I selektor Savić pohvalio je čvrstu defanzivu svog tima.

17:41

Kraj prve četvrtine - 2:1 za Srbiju

17:37

17:35

Bravo Dušane! Mandić za 1:0

Španci su snažni, ali Dušan je snažniji!

Mandić je postigao prvi gol na utakmici, na četiri i po minuta do kraja prve četvrtine.

Dušan je naš najefikasniji igrač na turniru. Ovo je bio njegov deseti gol.