Đoković u tri skoka u polufinalu, a tamo nas očekuje - spektakl

Novak Đoković uspešno je savladao još jednu prepreku na putu odbrane trofeja na Australijan Openu. Savladao je Miloša Raonića u tri seta i zakazao teniski klasik u polufinalu protiv Rodžera Federera

Đoković u tri skoka u polufinalu, a tamo nas očekuje - spektakl Izvor: Tanjug, Lee Jin-man/AP

Novak Đoković upisao je još jednu pobedu na ovogodišnjem Australijan Openu.

U četvrtfinalu je pobedio Miloša Raonića, bez izgubljenog seta - 6:4, 6:3, 7:6 (7:1) i posle dva sata i 53 minuta igre obezbedio plasman među četiri najbolja u Melburnu.

A tamo nas očekuje spektakl u najavi.

Đoković, koji je branilac titule, igraće protiv starog znanca - Rodžera Federera.

Švajcarac je nešto ranije pobedio Tenisa Sandgrena (3:2), i to pošto je spasao čak sedam meč lopti.

Biće to njihov jubilarni 50. susret u karijeri.

Srpski as do sada je dobio 26 duela, ali poslednji, odigran za završnom turniru sezone prošle godine u Londonu, pripao je Federeru u dva seta (6:4, 6:3). Švajcarac je tada prekinuo niz od četiri Novakove pobede u nizu.

Nole juri titulu i misli na prijatelja: Na trenerci sećanje na Kobija

Federer će duel sa Đokovićem dočekati daleko umorniji i iscrpljeniji, jer je i pre Sandgrena, u osmini finala dobio duel protiv Milmana u pet setova.

Novak je, sa druge strane, bio daleko ubedljiviji i samo je na jednom meču ove godine u Melburnu izgubio set - u prvom kolu protiv Jan-Lenarda Štrufa.

Đoković - Raonić 3:0
Izvor: Youtube/ATP Chanel

Protiv Raonića je slavio ubedljivo, nije mu dozvolio da napravi brejk, ali je morao žestoko da radi na terenu za svaki poen, pre svega jer je Kanađanin sjajno koristio svoje najjače oružje - servis.

Ipak, i srpski teniser je potvrdio da se dobrano radilo na tom elementu sa Goranom Ivaniševićem u prethodnom periodu.

12:43

Đoković je u polufinalu

Novak završava posao u tri seta. Odmah na startu taj-brejka napravio je mini brejk, osvojio dva poena na svoj servis (3:0) i stigao do prednosti koja je Raoniću malo već "odsekla noge". Kanađanin je nakon toga uspeo da dobije samo jedan poen, a onda je Nole serijom 4:0 stavio tačku na četvrtfinale.

12:33

Taj-brejk

6:6 - Đoković je dobio gem na svoj servis bez izgubljenog poena i igraće se taj-brejk

12:31

Nole ne koristi četiri brejk lopte

5:6 - Đoković je opasno napao servis Raonića, imao je čak četiri brejk prilike u 11. gemu, ali ih je Kanađanin sve spasao, i to isključivo zahvaljujući sjajnom sevisu, U svakom nezgodnom trenutku, odapeo je "bombu" preko mreže i sada je on taj koji ima prednost

12:20

Nastavlja se borba

5:5 - Uspeo je Novak da stigne do izjednačenja. Nije bilo lako (posle 30:0, bilo je 30:30), ali je sa dva dobra servisa, a potom i "dovođenjem" rivala na mrežu, uspešno završio posao i produžio set

12:14

Miloš siguran, Nole servira za ostanak u setu

Nakon povratka Novaka sa medicinskog tajm-auta, Raonić ekspresno dobija gem na svoj servis, "sa nulom", i sada je Novak primoran da servira za ostanak u setu.

12:09

Kratak prekid na meču

Novak Đoković je posle izjednačenja (4:4) zatražio od sudije da naprave kratku pauzu kako bi rešio problem sa vidom. On je dobio medicinski tajm-aut i napustio Rod Lejver arenu kako bi promenio sočiva

12:03

Još nema brejka

3:4 - Za razliku od prva dva gema u trećem setu, Novak je u trećem bolje kontrolisao situaciju na terenu. A onda je bio i agresivniji na servis rivala. Stigao je do 30:30, a onda je protivnik odservirao as, a potom nakon duže razmene i "šetanja" po terenu naterao Novaka na grešku iz forhenda

11:52

Raonić vodi 3:2

Novak se opet mučio na svoj servis, opet ga je dobio "na razliku", ali ovoga puta nije spasavao brejk loptu. Kanađanin na drugoj strani mnogo laganije i ubedljivije dobija svoje servis gemove. Poslednji je rešio u svoju korist bez izgubljenog poena. Igra rasterećeno Kanađanin, nema šta da izgubi. Želi da produži meč.

11:41

1:1 - spasava Novak brejk loptu

Izjednačeno je na startu trećeg seta, nadamo se i poslednjeg danas! Istina, dobio je Novak svoj gem na malo teži način, tako što je spasao brejk loptu. U nezgodnoj situaciji naterao je rivala na dve greške iz forhenda, a onda asom stigao do izjednačenja

11:31

100 minuta i 2:0

6:3 - Završava Đoković i drugi set u svoju korist i to posle 100 minuta igre u gemu u kojem su dva čelindža demantovala odluke linijskih sudija.

11:24

Novak na korak od 2:0

5:2 - Imao je Đoković ozbiljno iskušenje u sedmom gemu. Posle 40:0 morao je da rešava gem "na razliku". Kada je mislio da je odradio dobar posao Raonić je zatražio čelindž koji je pokazao najmanji aut na svetu, pa su se igrači vratili opet na teren i nastavili bitku. Novak je napravio i duplu grešku, ali je ipak uspeo da dobije dva poena nakon toga i poveća vođstvo.

11:10

Stiže i potvrda

4:1 - Đoković potvrđuje brejk i sada ima ozbiljnu prednost

11:07

BREJK ĐOKOVIĆA

Dolazi Novak prvi do vođstva u nastavku meča (3:1).

Ponovo je morao mnooooogo da radi da bi vezao dva poena na servis Raonića. Iskoristio je treću šansu, pošto je Miloša izvukao na mrežu, a ovaj ostavio nebranjeni desni deo terena. Rekorder Aus Opena ne propušta takvu priliku.

11:00

Nikom ništa na startu drugog seta

2:1 - Obojica sigurni na svoj servis. Raonić kao da igra malo agresivnije na startu drugog seta. Novak se uspešno brani, iako mu je Kanađanin u dva gema oduzeo četiri poena, koliko u četiri u prvom.

10:50

Neiznuđene greške 2:18

Branilac trofeja je u prvom setuimao samo dve neiznuđene greške, dok je Raonić upisao 18!

Kanađanin je imao i četiri duple greške (Nole nijednu), ali i više vinera od srpskog igrača - 12:7.

10:48

Đoković vodi 1:0 (6:4)

Novak je konačno "slomio" Raonića posle 55 minuta igre. U neizvesnom gemu pokazao se kao mentalno stabilniji, iskoristio je tek DEVETU brejk loptu, četvrtu set loptu i stigao je do vođstva od 1:0 u setovima (6:4).

Idemo još samo dva

10:32

Novak ne koristi ni petu brejk priliku

Opet je Novak imao priliku da napravi brejk, ali je nije iskoristio. Raonića svaki put spasava odličan servis. To je njegovo najjače oružje i za sada to i potvrđuje. Upisao je već pet asova i 11 vinera

10:26

Sećanje na prijatelja Kobija Brajanta

Đoković je na meč sa Raonićem došao u trenerci koja je imala posebnu posvetu za tragično preminulog Kobija Brajanta

Izvor: Guliver/Getty images/Morgan Hancock

10:24

Raonić ne koristi brejk loptu - 3:4

Raonić je osvojio prve poene na Novakov servis na meču. I to tri u nizu (posle 0:30, imao je 40:30) i prvu brejk priliku na meču, ali na sreću nije ju iskoristio. Novak je u ključnom trenutku pokazao da se sa Goranom Ivaniševićem radilo na servisu, pa je otklonio opasnost

10:18

Još bez brejka - 3:3

Novak nije iskoristio ni četvrtu brejk loptu na meču. Raonić je bio još jednom u nezgodnoj poziciji, ali ga servis odlično služi, pa se iščupao - 3:3

10:09

I opet "sa nulom", bravo Novače

Sada je rezultat 3:2, a ni posle tri gema Raonić nije uspeo da osvoji niti jedan poen na servis Đokovića.

Meč teče bez mnogo dugačkih poena, što je možda i bilo za očekivati...

10:07

Izvukao se Raonić - 2:2

Nije se dugo čekalo na brejk lopte, već u četvrtom gemu Đoković ih je imao tri, ali je Raonić uspeo da se izvuče dobrim servisima.

Šteta, ali tu je Novak, preti...

9:58

Novak bez greške

Dva gema na servis Srbina i tačno nula dopuštenih poena protivniku. Dva savršena gema Đokovića za prednost od 2:1.

Dobar početak meča.

9:56

Razmena gemova na startu - 1:1

Đoković je otvorio meč svojim servis gemom i to uspešno, bez ijednog izgubljenog poena, da bi potom i Raonić iskoristio svoje dobre servise da izjednači na 1:1.

9:31

Novak nastavlja put ka osmom peharu

9:07

Federer čeka Novaka ili Miloša

Rodžer Federer je spasao sedam meč lopti, savladao Tenisa Sandgrena (3:2) i sada čeka pobednika meča Đoković - Raonić