Jedan se mučio, drugi krenuo pa stao: Polovična noć za Srbe na US openu

Evo šta se noćas događalo na gren slemu u Njujorku.

Miomir Kecmanović prošao u drugo kolo US open Izvor: Guliver, Michael Reaves/Getty Images North America

Nina Stojanović je kao jedina Srpkinja na US openu već izgubila i završila učešće, a dvojica predstavnika u muškom singlu noćas su imala polovičan učinak.

Miomir Kecmanović se plasirao u drugo kolo, dok je Laslo Đere već završio učešće.

Mlađi od dvojice tenisera odradio je dobar posao na startu turnira i poslije svih pet setova igre uspio da savlada Italijana Đanluku Mađera nakon mnogo više muka nego što se očekivalo - 3:2.

Počelo je sve odlično po 47. tenisera svijeta, Kecmanović je za samo sat i devet minuta igre stigao do 2:0 u setovima, a onda je priliku da meč završi u tri seta propustio u taj-brejku.

Tada se Mađer spasao, potom uzeo i četvrti set, ali u petom mu već nije bilo pomoći, na kraju - 6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 6:2. Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv Roberta Bautiste Aguta, što će biti vrlo težak zadatak za srpskog predstavnika.

Za to vreme, Laslo Đere je upisao poraz protiv Kristofera O'Konela, 116. tenisera svijeta - 1:3.

Srpski teniser je dobro započeo meč, stigao do prednosti u setovima poslije 37 minuta igre, ali od tada više nije mogao da drži korak sa Australijancem.

U drugom setu je uspeo da se vrati na 4:5 i servira za ostanak u setu, ali je odmah pretrpio brejk, dok je u taj-brejku trećeg seta bio počišćen. Na kraju poraz Đerea 6:4, 4:6, 6:7, 4:6.