ĐOKOVIĆ SE NAMUČIO ZA POLUFINALE: Autsajder oznojio najboljeg na svetu!

Srpski teniser igra prvi turnir nakon kontroverznog US Opena.

ĐOKOVIĆ SE NAMUČIO ZA POLUFINALE: Autsajder oznojio najboljeg na svetu! Izvor: Guliver, Clive Brunskill/Getty Images Europe

Srpski teniser je polufinalista Masters 1000 turnira u Rimu. Nakon što se nešto duže od dva sata mučio protiv Dominika Kepfera, srpski as je izborio plasman meču četiri najbolja na prvom turniru na šljaci.

Novak Đoković - Dominik Kefler 2:1 (6:3, 4:6, 6:3)

Sva tri seta su imala sličan razvoj, a Novak Đoković je igrao promenjivo i ne baš karakteristično za njega. U ranoj fazi seta je sticao prednost, ali se Nemac vraćao kako je vreme odmicalo i to je navijače Novaka Đokovića moglo da zabrine.

U prvom setu nije dozvolio iznenađenje, ali u drugom jeste, pa se četvrtfinalni susret neočekivano odužio. Ipak, u tom periodu je rani brejk sačuvan do samog kraja.

Novak Đoković će u polufinalu igrati protiv Kaspera Ruda, prvog Norvežanina u polufinalu Mastersa. Teniser iz Norveške je 34. teniser sveta, a to mu je i najbolji plasman u karijeri. Ima tek 21 godinu, nije osvajao titule u profesionalnoj karijeri, ali je najavljivao povremeno sjajne domete.

Drugi polufinalni par će činiti pobednici mečeva Šapovalov - Dimitrov i Švarcman - Nadal.

16:49

Kraj!

Druga meč lopta je i poslednji poen na meču! Konačnih 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) za najboljeg tenisera sveta!

16:45

Novak na korak od pobede

Samo još jedan gem.

Sad je 5:3, a Kepfer mora da osvoji gem ukoliko bi da produži učešće na turniru.

16:41

Odličan gem Kepfera

Idemo dalje, sad je 4:3 za Novaka. Ponovo servira srpski teniser.

Dobro je!

Stiže Đoković do 4:2, iako se i u ovom gemu mučio. Igra nije sjajna, ali rezultat je, za sada, tu!

16:33

3:2!

Vodi Novak, ali nije uspeo da stigne do novog brejka.

Ponovo će srpski teniser servirati za uvećanje prednosti.

16:26

Osam uzastopnih poena Novaka!

Idemo, ajde!

Prvo je Novak Đoković izjednačio u trećem setu, bez izgubljenog poena na svoj servis, a onda je u istom stilu napravio i brejk, bez poena za protivnika.

Sada srpski as ima prednost i serviraće da je dodatno uveća.

16:23

DOMINIK KEPFER U RIMU

Masters u glavnom gradu Italije je za nemačkog tenisera počeo još 12. septembra.

On je prvo igrao kvalifikacije, gde su mu protivnici bili Flavio Koboli (2:1), Žil Simon (2:1) i Mihail Kukuškin (2:1).

Usledio je glavni žreb, gde je igrao protiv Aleksa De Minora (2:1), Gaela Monfilsa (2:0) i Lorenca Musetija (2:0).

Treći set protiv novaka Đokovića je njegov 19. na turniru! U poslednjih osam dana ovo mu je sedmi meč!

16:20

Neverovatno je kako igra Nemac

Kada smo mislili da je izgubio gem, počeo je da igra kao da je među najboljima na svetu.

1:0 za Dominika Kepfera u trećem setu!

16:17

Tri brejk lopte!

Nemac očajno ulazi i u treći set. Svaki put je u velikom problemu i prava je šteta što Đoković to nije iskoristio malo bolje.

Sada je srpski teniser osvojio prva tri poena u setu, na servis Kepfera, ali onda nije iskoristio tri brejk lopte!

16:13

Preostali mečevi

Ostala su još dva četvrtfinalna susreta da se odigraju nakon ovog meča.

Denis Šapovalov (Kanada) - Grigor Dimitrov (Bugarska)

Dijego Švarcman (Argentina) - Rafael Nadal (Španija)

Pobednici tih mečeva će činiti drugi polufinalni par.

Podsećamo, Kasper Rud je već prošao u svoje prvo Masters 1000 polufinale.

16:10

Kepfer stiže do izjednačenja!

Neočekivano, neočekivano...

Nemački teniser je u desetom gemu drugog seta šokirao, napravio brejk i stigao do 1:1 u setovima.

Moraće da se igra još u Rimu.

16:04

Ako Novak prođe...

...igraće protiv debitanta u Masters 1000 polufinalima.

Kasper Rud, slično kao Dominik Kepfer, igra turnir života ove nedelje u Rimu!

16:03

Ni tri brejk lopte nisu dovoljne...

Mogao je Novak Đoković da završi ogroman posao u ovom gemu, ali nije uspeo.

Tri puta je Dominik Kepfer spašavao brejk lopte, pa ponovo vodi, ovog puta 5:4 u drugom setu.

15:56

Prvi korak - napravljen

Nije smeo da se dozvoli novi brejk i to je Novak i uradio. Sada je 4:4 i ponovo je pritisak na Nemcu.

Da li će nemački teniser popustiti u ovako važnim momentima?

15:51

Prvi put vodi Nemac

Dočekali smo i to, nakon sedam odigranih gemova u drugom setu!

Nakon što je vratio brejk, dominik Kepfer je stigao i da osvoji svoj gem, pa sada ima prednost od 4:3. Novak servira za izjednačenje protiv Nemca koji se pokazao kao tvrd rival.

15:46

Loš gem Srbina

Novak nije osvojio nijedan poen na svoj servis, pa je sada 3:3 u gemovima. Drugi set je još otvoren, a Nemac uopšte ne igra kao da mu je ovo najznačajniji meč u dosadašnjoj karijeri.

Nema onog grča koji smo kod nekih tenisera viđali kada treba da odmere snage sa Novakom Đokovićem.

15:41

Gem za gem

Nismo navikli na ovu situaciju, do sada se uglavnom igralo u talasima. Novak Đoković je osvojio četvrti, Dominik Kepfer peti gem u drugom setu, pa je sada rezultat 3:2.

15:31

Dve brejk lopte nisu dosta!

Novak je imao priliku da povede sa 3:0 u drugom setu, ali nije uspeo da napravi još jedan brejk.

Nakon tri odigrana gema, rezultat je 2:1 za srpskog tenisera.

15:23

Opet ista priča

Đoković silovito ulazi u set. Novak pravi brejk već u prvom gemu, stiče prednost i sada se servirati da je potvrdi.

15:18

Poznat naredni protivnik

Pobednik ovog meča će u polufinalu, koje će se u Rimu igrati pred publikom, odmeriti snage sa Norvežaninom Rudom.

On je u prvom četvrtfinalnom meču, nakon taj-brejka u trećem setu, bio bolji od Matea Beretinija.

15:18

Gotov je prvi set

Uz malo više muke nego što smo očekivali posle 4:0, Novak je stigao do seta.

Konačnih 6:3 nakon 38 minuta tenisa u Rimu.

15:14

Sad je valjda slomljen otpor!

Novi brejk u korist Novaka Đokovića i u narednom gemu će Novak servirati za osvajanje prvog seta!

15:07

Evo i drugog gema za Nemca

Po prvi put u meču, Dominik Kepfer stiže do gema u kom je on servirao. Sigurno će mu ovo značiti na psihološkom planu, pa mu ne treba dozvoliti da se ''razmaše''.

15:01

Vraća se Nemac!

Kepfer je smanjio na 4:1.

Loše otvaranje gema od strane Novaka Đokovića, dve neiznuđene greške i kasnije još jedan poklon poen za Nemca vratili su ga, bar na trenutak, u prvi set.

Dominik je iskoristio svoju prvu brejk loptu!

14:56

A evo i drugog brejka...

Tenis se igra tek petnaestak minuta, a Đoković je blizu osvajanja prvog seta.

Nakon četiri odigrana gema, najbolji teniser sveta ima prednost od 4:0!

14:52

3:0!

Brejk je materijalizovan, kako bi to rekli sportski komentatori.

U dva gema Novak je izgubio samo jedan poen na svoj servis. Deluje ovo dosta dobro.

14:50

Furiozno...

Ne može Nemac da se snađe u najvećem meču njegove dosadašnje kariejre. Novak Đoković je već u drugom gemu napravio brejk i ovo za sada ne deluje kao pretežak posao za srpskog tensiera.

14:42

Rutinski!

Četiri osvojena poena na početku meča i prvi gem je na kontu Novaka Đokovića. Sigurna igra srpskog tenisera!

14:38

Novak će prvi servirati!

Meč počinje za samo nekoliko minuta, a najbolji teniser sveta će imati priliku da ga otvori servisima.