Potpuna dominacija Srbina, koji se sad izjednačio sa Federerom

NOVAKU TREBALO MANJE OD 90 MINUTA ZA TRIJUMF: Đoković se prosto poigrao sa hrabrim Litvancem Izvor: Tanjug, Christophe Ena/AP

Potpuna dominacija! Novak Đoković je u trećem kolu Rolan Garosa, pošto je u tri seta, za 82 minuta pobedio Litvanca Ričardasa Berankisa, 66. igrača sveta.

Rezultat je bio 6:1, 6:2, 6:2

Fenomenalan meč je odigrao Đoković danas! Berankis je bio nedorastao rival, a u pauzi između drugog i trećeg seta morala je da mu se ukazuje lekarska pomoć, tako da je time dodatno zaostao.

No, treba istaći da ni u svojoj najboljoj varijanti ovaj Litvanac ne bi imao čime da pripreti Đokoviću, koji je danas imao 10 asova.

Srbin u subotu izlazi ponovo na teren, a protivnik će mu biti pobednik meča Danijel Riveros (153. ATP) – Tenis Sendgren (47).

Novak je rivalu pružio samo dve brejk lopte i obe je spasao, a osvojio je 92 odsto poena na prvom servisu.

Ovo je, inače, Đokoviću 70. pobeda na Rolan Garosu, po čemu se izjednačio sa Rodžerom Federerom. Sada je ispred njih samo Rafael Nadal, sa 95.

Ako ostane prvi do 8. marta naredne godine Đoković će postati teniser sa najviše nedelja na vrhu liste.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

16:11

Gem, set i meč!

To je pobeda Đokovića u tri seta, 6:1, 6:2, 6:2.

16:07

Berankis osvaja gem sa nulom sada

Hrabri Litvanac ne želi da se tek tako preda. Novak sada servira za meč.

16:06

Siguran je bio na svom servisu Novak

Sada je 5:1...

16:02

Evo gema za Berankisa!

Prekida Novakovu seriju od sedam vezanih gemova. Sada je 4:1, ne predaje se Litvanac i treba mu čestitati na hrabrosti.

16:00

Osvaja servis gem Srbin

Sada je 4:0, Berankis je u par navrata ostao bukvalno ukopan u mestu.

15:56

Gazi Nole, ali Litvanac ne deluje sasvim spremno sada

Đoković siguran na svom servisu, a onda pravi i brejk, to je 3:0 u trećem setu. Mora se, međutim, priznati da Berankis ne deluje fizički najbolje: deluje kao da je u bolovima i pomalo u grču. To sve čini ovaj meč još neravnopravnijim.

Đoković je na tri gema od trećeg kola.

15:51

Đoković odmah pravi brejk na početku trećeg seta

Igra se 68 minuta do sada, prvi gem je trajao oko 7 minuta, od čega je skoro 5 otišlo na medicinski tajm-aut.

15:49

Berankis je tražio pomoć lekara

Izmasiran mu je donji deo leđa i meč je nastavljen. Igra se treći set.

15:44

Pogledajte ovaj divni poen Đokovića

Uživajte:

15:42

Može ovo da se završi brže nego što je bilo ko očekivao

Đoković je vezao dva asa, a onda iskoristio i set loptu za 6:2. Vodi Novak 2:0 posle 53 minuta igre, svaka čast!

15:38

Evo novog brejka za Đokovića!

Novak sada servira za drugi set!

15:35

Novak osvaja servis-gem

Jedini poen je izgubio zbog svojih grešaka. Đoković i dalje ima brejk prednosti i ako se ovako nastavi, biće dobro za njega, ali bi bilo bolje i lakše da napravi još jedan brejk. Berankis je ušao u ritam i ovo više nije nepravedna borba kakva je bila u prvom setu.

15:30

Berankis brani servis

Poveo je Đoković, ali je Litvanac odbranio servis i sada generalno mnogo bolje igra. Vodi Srbin 3:2 trenutno u drugom setu.

15:28
15:27

Siguran je ponovo Đoković na svom servisu

Nije se ponovio prošli gem, sada je 3:1

15:23

Berankis sada dobija servis sa nulom!

Kao da su se za trenutak zamenili na terenu, tako je delovalo. Čekamo Noletov odgovor...

15:21

Litvanac zapretio, ali...

Novak pravi greške, a Berankis maltene refleksnim udarcem dolazi do prve brejk lopte na meču, odnosno ima dve šanse da oduzme Đokoviću servis. Ali, moraće da sačeka na to: Đoković je vezao četiri poena i odbranio servis. 2:0 u drugom setu.

15:15

Potpuna dominacija Novaka

Novak demonstrira zašto je na višem nivou: pretrčao je pola terena i forhendom izvukao loptu, a Berankis je izbacio u aut za prvu brejk loptu u drugom setu, koju Novak odmah koristi. To je 1:0 u drugom setu za samo pet minuta.

15:10

Prvi set je spakovan

Siguran je bio Nole na svom servisu, dobio je prvi set 6:1. Ovo je bilo ekspresno, samo 22 minuta!

Bravo, Novače!

15:08

Opet dropšot, ovo je sjajno

Sada je mnogo uspešniji i beleži direktan poen, a onda i rutinski oduzima servis sa nulom protivniku, 5:1. Novak servira za set!

15:05

Siguran je Đoković na svom servisu,

Iako i dalje ima malo problema sa prvim servisom. 4:1, posle 17 minuta igre.

15:03

Berankis osvaja svoj prvi gem

Na svom servisu, 3:1 je za Đokovića

15:01

Novak i dalje boluje od "dropšotitisa"

Do sada ih je imao četiri, a osvojio je jedan poen. Naravno, niko mu ništa ne zamera, čovek igra šta voli i pobeđuje.