Srbin hobotnica za rekord kakav niste videli: Primio 4 gola za 30 minuta, ovako nešto niko ne pamti! (VIDEO)

Autor Nebojša Marković

Ovo mora da je neki rekord...

Srbin hobotnica za rekord kakav niste videli: Primio 4 gola za 30 minuta Vladimir Čupara VIDEO Izvor: MN PRESS

Ovo je partija o kojoj će se u svetu rukometa dugo pričati!

Golman reprezentacije Srbije Vladimir Cupara ostvario je neverovatan učinak, takav da ni statističari ne pamte nešto slično.

Cupara je na meču njegovog Vesprema uspeo da za 30 minuta među stativama primi samo četiri gola!

Mađarski klub je u meču protiv Balatonfureda slavio 38:11, ali su u prvom poluvremenu samo četiri puta vadili loptu iz mreže, pošto je srpski golman imao dan za pamćenje.

U jednom trenutku je Cupara imao 11 odbrana i samo jedan primljen gol, pa je u tim trenucima imao gotovo 92% uspešnosti!

Bivši statističar reprezentacije Srbije Željko Radojević istakao je da je ovako nešto nezapamćeno.

"Ja se ne sećam tolikog procenta ikada za svih 23 godine od kada pratim statistiku... Svaka čast!", rekao je Radojević.

U drugom poluvremenu Srbina je odmenio Rodrigo Korales, koji je takođe bio dobar sa samo sedam primljenih golova.

Cupara je meč na kraju završio sa 75% uspešnosti u šutevima koje je branio.