Ostali sportovi

Tuzlaci preko Vogošćana do pete uzastopne pobjede!

Sloboda je loše startovala, ali je sad "uhvatila zalet"

Izvor: Promo/RK Sloboda

Rukometaši tuzlanske Slobode upisali su, nakon uzbudljivih 60 minuta, petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu BiH, savladavši večeras u Mejdanu, u okviru 8. kola Premijer lige BiH, ekipu Vogošće rezultatom 29:26 (12:11).

Prije početka utakmice, minutom ćutanja odata je počast Edhemu Sirči, nedavno preminulom treneru Vogošćana i legendi bosansko-hercegovačkog rukometa.

Slobodu su do pete ovosezonske pobjede u prvenstvu predvodili kapiten Emir Suhonjić sa sedam, Alen Ovčina sa pet, te Adnan Tufekčić, Damir Halilković, Edin Klis i Bečić Anes sa po četiri postignuta gola.

U ekipi Vogošće Benić Ivan postigao je šest golova, Duško Čelica i Adis Hrbat pet, dok je Elis Memić postigao četiri gola.

Sloboda nakon osam kola ima deset osvojenih bodova i utakmicu manje.

U narednom kolu, koje je na rasporedu u subotu, ekipa Slobode je trebalo da gostuje u Gračanici, ali meč je odgođen zbog nastupa Gračanice u EHF Evropskom kupu.

Vogošća u narednom kolu dočekuje Krivaju iz Zavidovića.

Izvor: FENA/RK Sloboda