Novi debakl BiH na EURO 2022! Česi očitali lekciju "zmajevima" - tim Ivice Obrvana na minus osam!

Bh. selekcija je uknjižila drugi poraz na prvenstvu Evrope.

epa09687840 Matej Klima of the Czech Republic reacts during the Men's European Handball Championship preliminary round match between the Czech Republic and Bosnia and Herzegovina in Bratislava, Slovakia, 15 January 2022. EPA-EFE/MARTIN DIVISEK
Izvor: MARTIN DIVISEK/EPA

Reprezentacija BiH uknjižila je drugi poraz na prvenstvu Evrope u rukometu izgubivši od Češke rezultatom 27:19.

Prethodno su izabranici Ivice Obrvana doživjeli debakl u premijernom duelu sa Švedskom (30:18), a takmičenje u grupnoj fazi završiće u ponedjeljak, kada se sastaju sa Španijom, jednim od najvećih favorita za najviši plasman.

U večerašnjem duelu sa Česima, selektor Obrvan nije mogao da računa na desna krila Luku Perića i Ibrahima Haseljića zbog pozitivnog PCR testa na korona virus.

Rezultate istog, više od 48 časova, čeka i Dejan Malinović, koji takođe večeras nije mogao da nastupi, a odsustvo pomenutog trojca se i te kako osjetilo u igri bh. tima, koji je od početka do kraja meča jurio prednost rivala.

"Zmajevi" su u prvih deset minuta postigli samo jedan gol, dok su Česi sa druge strane to učinili šest puta.

Prilično loše je bh. tim igrao u fazi napada u prvom poluvremenu, ali je rezultat na isteku tog perioda bio i dobar obzirom na pruženo.

Golom Marka Lukića sa zvukom sirene, BiH je na odmor otišla uz minus od tri gola (12:9), a onda je u drugom poluvremenu, u par navrata, bila u prilici da rivalu priđe na gol minusa.

Ipak, kad god za to nije bilo prostora, BiH je pravila greške u fazi napada, a svaku takvu su Česi znalački koristili i u posljednjih nekoliko minuta došli do ubjedljive pobjede.

Matej Klima je u pobjedničkom taboru postigao osam golova, dok je golman Tomaš Mrkva imao deset uspješnih intervencija.

Na drugoj strani, za BiH je Dino Hamidović postigao pet golova.

ČEŠKA: Mrkva (11 odbrana), Mizera, Klima 8, Piroh 3, Kašparek 3, Babak 3, Čip 3, Vančo 3, Petrovski 2, Solak 2, Hrstka, Bečvar, Jurka, Pacel, Užek, Franc. Trener: Rastislav Trtik.

BiH: B. Burić (6 odbrana), Bojić, Hamidović 5, Perić 3, Herceg 3, S. Burić 2, Vranješ 2, Draganić 2, Lukić 1, Keškić 1, Vukšić, Klis, Terzić, Faljić, Karačić, Šoljić. Trener: Ivica Obrvan.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

19:31

Završen je meč

BiH je upisala drugi poraz na prvenstvu Evrope izgubivši od Češke rezultatom 27:19.

19:31

Cepelin i kontra za kraj

Vančo je proigrao Piroha, a onda i Čip pogađa iz kontre, za maksimalnih i konačnih plus osam - 27:19.

19:30

Četvrti gol Hamidovića iz sedmerca, a ukupno peti na meču

19:27

Najveća prednost za Češku

Tim Rastislava Trtika postiže novi gol, sada je 25:18, do kraja meča još tri i po minuta.

19:26

Na golu BiH je Nebojša Bojić...

... ali nije to smetalo Čopu da postigne ovi gol za Češku, sada je 24:18.

Treći tajm-aut koristi Obrvan, a počeo ga je riječima: "Nemojte sad u posljednjih pet minuta da nas nabiju deset razlike!"

19:22

19:20

52' - Plus pet za Čehe

Ponovo odmiču Česi...

19:18

Plus četiri za Čehe, tajm-aut Obrvana

Sve manje nade za pozitivan rezultat u ovoj utakmici...

Češka ima 21:17, Obrvan je reagovao minutom odmora.

Dva minuta kazne za Vojteha Macela

Treći sedmerac koristi Dino Hamidović, 18:16.

19:11

Brani Mrkva udarac Karačića - a onda gol za Čehe

Mogla je Bosna i Hercegovina da priđe na minus jedan, ali Karačić nije bio precizan.

Zato jeste Vančo na drugoj strani, pa Češka ponovo ima predost od tri gola, sada je 18:15 u 45. minutu.

19:08

Drugi put je večeras isključen Senjamin Burić

19:07

19:06

Gol Čeha sa igračem manje i najbrži udarac na turniru

Pogodio je Stanislav Kašparek za 16:13, ali odmah odgovara Mirko Herceg.

Udarac Kašpareka, inače, bio je najbrži na turniru!

19:04

Treće isključenje i kod Čeha

Van igre mora Marek Vančo.

Sedmerac za BiH, Hamidović poentira za 15:13.

19:02

Burić skida zicer Klimi za plus četiri

Da li ovaj momenat može da bude dodatni impuls "zmajevima" u ovoj utakmici?

19:00

Evo "zmajeva" na minus dva!

BiH se odbranila sa igračem manje, Česi su prestupili sa pozicije desnog krila, a onda Draganić sa istog mjesta daje gol - 14:12!

18:59

Isključenje za Marka Lukića

18:58

Matej Klima nastavlja gdje je stao

Šesti gol češkog reprezentativca iz sedam šuteva, Česi imaju 14:10 u 34. minutu.

18:56

Šteta...

Propala je sjajna prilika da BiH priđe na minus dva...

Česi nisu iskoristili napad, a onda Marko Lukić pravi faul u napadu.

Moglo je da bude 12:10, mogla je BiH u potpunosti da se vrati u meč...

18:54

Počelo je drugo poluvrijeme

18:51

18:46

Najistaknutiji pojedinci

U napadačkom smislu, prvo ime kod Čeha je Matej Klima sa pet pogodaka, a istakao se, u kontrasmjeru, golman Tomaš Mrkva sa sedam odbrana.

U bh. taboru, prvi strijelac je Josip Perić sa tri gola, a Benjamin Burić je zaustavio pet pokušaja protivničkih igrača.

18:42

18:40

Kraj prvog poluvremena, 12:9 za Čehe

Završeno je prvih 30 minuta meča u Bratislavi, Česi u drugi period ulaze uz prednost od tri gola poslije pogotka Marka Lukića u posljednjim sekundama.

18:36

Tajm-aut su zatražili Česi

18:33

Pet minuta do kraja poluvremena

Na početku 26. minuta, rezultat je 12:7 u korist Češke.

Rival "zmajeva" lako čuva prednost stečenu u ranoj fazi utakmice.

18:31

23' - 10:6, BiH veže dva pogotka

Bosna i Hercegovina prilazi na četiri gola minusa, prvi put je bh. ekipa spojila dva gola a da joj se u međuvremenu nije zatresla mreža.

Drugo isključenje za BiH, na klupu ide Senjamin Burić.

18:27

Drugo isključenje za Čehe, BiH ne koristi prvi sedmerac

Jan Užek mora van igre, dosuđen je prvi sedmerac za Bosnu i Hercegovinu.

Josip Perić ga je izveo, ali sedmu odbranu bilježi Tomaš Mrkva.

18:25

BiH nikako da uhvari ritam u napadu

Imali su "zmajevi" dvije prilike u jednom napadu da vežu konačno dva gola i priđu na -4, ali Česi igraju odličnu odbranu u prvom poluvremenu.

U toku je 18. minut, rezultat je 9:4 za Čehe.

18:22

Česi prvi put imaju plus šest

Dominik Solak odvodi Čehe na 9:3 u 15. minutu.

Česi nemaju nijednu tehničku grešku u prvih 15 minuta, a BiH je izgubila već tri lopte.

Prvo isključenje na utakmici za Leoša Petrovskog.

18:19

13' - 8:3 za Čehe

Prvi gol na turniru postigao je Dino Hamidović, a odmah u narednom napadu Čeha Kašparek postiže svoj drugi pogodak večeras.

18:18

Konačno gol za BiH

Gol je postigao Josip Perić, ali Češka odmah ima odgovor - gol Tomaša Babaka za 7:2.

18:16

Prvo isključenje

Vladimir Vranješ se na dva minuta seli na klupu.

18:14

Deveti je minut - a BiH je i dalje na jednom golu!

Ne ide "zmajevima" u ovom duelu, dok sa durge strane Česi dižu prednost.

Pogodio je sada Stanislav Kašparek za 6:1.

18:12

Prva intervencija Burića u 7. minutu

18:11

Novi gol Klime

Četvrti gol Klime iz isto toliko šuteva, već je Češka na 5:1.

Veoma loš početak utakmice za BiH, morao je Ivica Obrvan da zatraži tajm-aut.

18:09

Opet Klima...

Tri od tri Mateja Klime, Česi imaju prednost od tri gola.

18:09

Već tri odbrane Tomaša Mrkve

Sjajan početak utakmice za češkog golmana, a loš za bh. tim. Igra se peti minut, BiH je i dalje na jednom postignutom golu.

18:07

Česi imaju plus 2

Drugi gol Mateja Klime, Češka prvi put ima prednost od dva gola - 1:3.

18:06

3' - 1:2

Poveli su Česi golom Mateja Klime, izjednačio je Senjamin Burić, a onda poslije "brzog centra" pogađa Tomaš Babak.

18:05

BiH nije iskorisila prvi napad na meču

Šut Josipa Perića odbranio je Tomaš Mrkva.

18:04

1' - Počeo je meč!

18:03

"Zmajevi" traže prvu pobjedu ikad na prvenstvima Evrope

Ovo je drugo učešće selekcije BiH na prvenstvima Evrope, a za sada "zmajevi" nemaju nijedan trijumf.

Upisana su četiri poraza - od Norveške, Portugala, Francuske i Švedske.