Uživo

Đokovićev spektakl u Beogradu - još jedan nestvaran preokret: Novak pokazao zašto je najbolji na svijetu!

Šest setova za 24 časa i dvije pobjede protiv srpskih tenisera.

Najbolji teniser svijeta igraće polufinale Serbia opena pošto je nakon preokreta u četvrtfinalu savladao mladog Miomira Kecmanovića (22). Talentovani srpski teniser odigrao je sjajan meč - kao i cijele ove sezone, ali to danas nije bilo dovoljno za najveću pobjedu karijere.

Iako je osvoji prvi set, a zatim lako stigao do brejka prednosti na početku drugog, Miomir Kecmanović je savladan danas na Dorćolu. Novak je kroz svaki poen podizao nivo igre i najavljivao ono što nas čeka do kraja sezone šljake, a finale će biti na Rolan Garosu.

Novak Đoković - Miomir Kecmanović 2:1 (4:6, 6:3, 6:3)

Tokom dva sata i skoro 20 minuta tenisa na ATP turniru u Beogradu publika je mogla da vidi kako Đoković raste iz poena u poen i sve sigurnije izgleda na terenu. Nešto slično desilo se juče protiv Đerea, a nema sumnje da takav ritam odgovara Novaku. Prije turnira u Beogradu odigrao je samo četiri meča u 2022. godini i sigurno mu prija da provodi vrijeme na terenu.

Narednu priliku za to imaće u polufinalu turnira koje je zakazano za subotu, a prije toga ga čeka dan pauze. Ime protivnika tek treba da sazna, a snage će odmjeriti sa boljim iz meča Karen Hačanov - Tijago Monteiro.

18:26

KRAJ MEČA!

Posle više od dva sata Novak je u polufinalu Serbia opena. U tri seta, ali uz manje drame nego juče, Đoković je savladao Miomira Kecmanovića (4:6, 6:3, 6:3)

Pogledajte detalje meča:

18:19

4:3 - EVO NOVAKA!

Brejk Novaka Đokovića za delirijum na tribinama i veliki korak ka polufinalu ATP turnira u Beogradu.

Razigrao se osvajač 20 grend slem titula, a sada će Kecmanoviću biti izuzetno teško da se vrati u susret...

18:14

Spektakl u Beogradu!

Podrška novaku Đokoviću tokom još jednog teškog meča:

18:13

2:3 - Siguran Kecmanović!

Uspeva mladi srpski teniser da parira najboljem tenisu sveta u svim parametrima, pa je tako i na polovini trećeg seta u igri za pobedu!

18:02

1:2 - Bez brejkova...

Nakon tri gema u trećem setu nema brejkova, pa Miomir Kecmanović ima prednost na promeni strana.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

17:56

0:1 - Dobar početak Kecmanovića

Prva dva seta servisima je otvorio Novak Đoković, a u trećem je Kecmanović prvi servirao. Uradio je to dobro, pa na početku odlučujućeg dela meča ima prednost.

17:49

6:4 - KRAJ SETA!

Odservirao je as prvi teniser na ATP listi i izjednačio u setovima!

Drugi dan uzastopno gledaćemo Novaka u tri seta u Beogradu. Sinoć je nakon preokreta savladao Lasla Đerea, a sada mu je potrebno da osvoji treći set protiv Miomira Kecmanovića i stigne do polufinala turnira!

17:46

5:3 - BREJK!

Novak Đoković stiže do prednosti i u narednom gemu će servirati za 1:1 u setovima!

17:44

Serbia open prate i poznate ličnosti!

17:40

4:3 - Sve sigurniji Đoković!

Deluje u ovim trenucima da novak uspeva da pronađe igru. Osvojio je nekoliko lakih poena u prethodnim gemovima, pa pred finiš drugog seta ima rezultat na svojoj strani. Istina, bez prednosti brejka.

17:33

3:2 - Probudila se publika!

Novak je uspeo da osvoji dva gema u nizu, a to je probudilo publiku na Dorćolu.

Navijači sa tribina glasno su podržali Đokovića koji sada ima prednost u drugom setu.

17:27

2:2 - Prvi Novakov brejk!

U prvom setu nije uspeo, ali sada se ekspresno vratio. Novak Đoković je odmah oduzeo servis rivalu i izjednačio na početku drugog seta!

17:22

1:2 - BREJK!

Isti scenario kao u prvom setu, Novak Đoković je osvojio prvi, a Miomir Kecmanović druga dva gema.

Mladi srpski teniser ponovo ima prednost i sada je još bliži senzaciji - pobedi protiv najboljeg tenisera na ATP listi.

17:08

1:0 - Gem za Novaka!

Ponovo se mučio najbolji teniser sveta, ali ovog puta je uspeo da odbije napade Kecmanovića. Sada mu je potreban i brejk, kako bi se što pre vratio u meč.

16:57

4:6 - KRAJ SETA!

Miomir Kecmanović je stigao do prvog seta u kojem je prikazao impresivnu igru. Propustio je dve set lopte u 10. gemu, ali je treću iskoristio!

16:54

4:5 - Kecmanović servira za set!

Nakon što je Novak Đoković osvojio četvrti gem u prvom setu, Miomir Kecmanović će imati priliku da na svoj servis stigne do seta. Mladi srpski teniser do sada se nije mučio u gemovima u kojima je servirao.

16:47

3:4 - Bez većih problema!

Obojica tenisera uspevaju da osvoje gemove na svoj servis.

Miomir Kecmanović je sigurno odservirao za odbranu ranije napravljenog brejka, a zatim je Novak Đoković smanjio zaostatak. Odličnih pola sata tenisa gledamo na Dorćolu!

16:36

KOŠARKAŠI ZVEZDE!

U loži na centralnom terenu nalaze se Dejan Radonjić, Branko Lazić i Marko Simonović, predstavnici košarkaškog kluba Crvena zvezda.

16:36

2:3 - Jedva se izvukao Novak!

Imao je čak pet brejk lopti Miomir Kecmanović, od toga prve tri "vezane", ali nije uspeo da stigne do drugog brejka. Đoković je odbio njegove napade i smanjio zaostatak u prvom setu.

16:21

Miomir Kecmanović je osvojio gem na svoj servis, a zatim odmah napravio brejk i sada ima prednost na početku prvog seta. Početak meča kakav je mogao da poželi mladi srpski teniser!

16:12

1:0 - Siguran Novak!

Najbolji teniser sveta osvojio je prvi gem na meču. Sigurno je servirao i lako stigao do prednosti na samom početku meča.

16:09

Spremni? Počinjemo!

Novak Đoković i Miomir Kecmanović su počeli meč, a prvi servira najbolji teniser sveta.