novak đoković pobijedio lasla đerea

Novak pobijedio poslije tri i po sata! Drama za pamćenje, Srbin ga pribio "uz konopce", ali zato je Đoković broj jedan!

Prvi Novakov meč u Srbiji.

novak đoković pobijedio lasla đerea Izvor: MN PRESS

Novak Đoković pobijedio je Lasla Đerea poslije tri i po sa borbe - 2:6, 7:6, 7:6! Trijumfom kroz dva taj-brejka, najbolji teniser svijeta savladao je sjajnog izazivača iz Sente, koji će dugo žaliti za ispuštenim šansama u prvom duelu protiv Noleta.

Nakon što je praktično rutinski osvojio prvi set, trenutno 50. teniser na svijetu imao je veliku šansu u drugom, jer je izborio brejk-loptu pri rezultatu 4:4. Da je uzeo taj gem, servirao bi za pobjedu, ali je Novak "preživio" i trijumfovao u taj-brejku, za izjednačenje.

Još više će Laslo žaliti za prilikom iz taj-brejka trećeg seta, gdje je takođe pri rezultatu 4:4 imao pred sobom brisani prostor da bilo kako osvojio poen, ali je promašio. Novak se podigao iz te situacije, trijumfovao i zakazao duel protiv Miomira Kecmanovića u sljedećoj rundi.

Iako je i dalje daleko od svog nivoa, Đoković ovog puta nije djelovao premoreno dok je meč trajao, što svakako ohrabruje na startu njegovih priprema za ono glavno - nastup na Rolan Garosu od 22. maja. Do tada će biti još mnogo mečeva i turnira, a Noletova trenutna pažnja isključivo je usmjerena ka "Serbia openu" i duelu protiv Kecmanovića.

Novak i Miomir do sada su odigrali jedan međusobni meč, u četvrtfinalu beogradskog turnira prošle godine, i pobijedio je Đoković.

20:33

POBEDA NOVAKA ĐOKOVIĆA!

Imao je Đere Novaka "na konopcima" ali u ključnom trenutku, na 4:4 u taj-brejku, nije poslao loptu u Novakovo polje!

Đoković je "osetio krv" i pobedio izazivača iz Sente - 2:6, 7:6, 7:6!

20:23

Rutinski gem Đokovića! Igraće se taj-brejk - OPET

Novak je sa "nulom" osvojio gem, izjednačio na 6:6 u trećem setu i sada je jasno da će taj-brejk odlučiti pobednika.

20:20

Kakav meč i kakav gem!

Dve brejk lopte je spasio Laslo Đere i osvojio gem za vođstvo 6:5 u trećem setu!

Čak 21 poen su zajedno osvojili u gemu! Duel traje već tri sata i 10 minuta i ne nazire se kraj.

20:01

Đere vodi 5:4 u trećem setu, a Novak servira za opstanak

Đere je na gem od pobede karijere - i to u prvom meču protiv Novaka. Serviraće Đoković, ovog puta za ostanak na turniru.

19:59

Opet se izvukao Novak!

Đere je imao vođstvo 4:3 i imao je brejke lopte pri vođstvu 40:15 ali je Novak bio čvršći i ipak izjednačio 4:4. Čeka nas burna završnica meča, to sada sasvim jasno.

19:45

Teniseri čuvaju servise - 3:3

Relativno lako obojica osvajaju svoje servis-gemove i u sporijem ritmu vode meč u završnicu.

19:32

A sada odgovor - brejk Đerea!

Laslo je u drugom gemu odmah uzvratio i pri rezultatu 30:30 izborio brejk loptu, pa je iskoristio. Posle toga je došao red da on servira i uradio je to bez greške. Zato sada vodi 2:1 u trećem, odlučujućem setu.

19:27

Evo brejka Novaka na startu trećeg seta, 1:0!

Odličan start trećeg seta za najboljeg igrača sveta! Koristi treću brejk loptu na servis Đerea i uspeva da prvi zada udarac u odlučujućem setu!

19:15

Novak Đoković se vratio u meč! 1:1!

Kakav taj-brejk! Novak Đoković nije iskoristio dve set lopte, Laslo Đere je izjednačio na 6:6, ali je usledila ključna greška Đerea - umesto meč lopte, poslao je u loptu u aut!

Novak je iskoristio taj poklon i izjednačio u setovima - 1:1!

18:51

Đoković ipak odbranio servis, 6:5!

Novak je opet bio u komplikovanoj situaciji, ali se izborio sa agresivnim Đereom i došao je na gem od osvajanja drugog seta - 6:5. Posle pauze, serviraće Đere.

18:42

Novak se izvukao iz teške situacije

Đoković je odservirao as koji se čekao sat i 28 minuta, pa se izborio sa "brejk" loptom Lasla Đerea i poveo 5:4 u drugom setu! Na momente pokazuje snagu Đoković, iako se i dalje muči da održi najviši nivo u kontinuitetu.

18:24

Laslo opet "brejknuo" Novaka - 4:3!

Potencijalno odlučujući trenutak seta i meča!

Laslo Đere je ponovo oduzeo servis Novaku i osvojio gem za vođstvo 4:3, posle kojih će servirati za 5:3. Novak nije ni blizu svog nivoa...

18:04

Laslo ne prepušta kontrolu, odmah uzvraća!

Brejk na brejk. Rezultat je 1:1 posle dva gema u drugom setu.

17:56

Novak sada ulazi spremniji!

Đoković je odmah na početku drugog seta "brejknuo" Lasla i vodi 1:0 u drugom setu. Đere je prvi put na meču izgubio servis.

17:49

Šok na Dorćolu, Đoković izgubio prvi set!

Laslo Đere vodi, posle osvajanja prvog seta 6:2! Stegla mu se ruka u poslednjem gemu, ali je iskoristio četvrtu set loptu.

17:42

Đoković u problemu!

Laslo vodi 5:2! Novak je pri prvoj brejk lopti "skinuo liniju", ali pri drugoj nije imao način da se izvuče.

Đere ide ka rutinskom osvajanju prvog sveta, dok se Novak vidno muči...

17:41

Laslo Đere kontroliše rezultat

Srpski izazivač je bolje počeo od "Broja 1". Novak ne uspeva da preuzme inicijativu, dok Laslo deluje smireno dok vodi 4:2 i čuva brejk prednosti iz prvog gema.

17:23

Evo ga i prvi Novakov gem!

Odličan servis-viner i prvi Đokovićev gem na meču. Rezultat je 2:1 za Đerea i igrači odlaze na prvu pauzu.

17:14

Odmah brejk!

Laslo Đere je bolje počeo i osvojio gem na Novakov servis. Poveo je 1:0 u prvom setu i sada će centrirati momak iz Sente.

17:12

Počelo je!

Prvi servira Novak Đoković!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

16:48

Bravo Miomire!

Kecmanović je pobedio Džona Milmana osvojivši i drugi set, u taj-brejku. Rezultat je 6:4, 7:6 i to znači da Novaka ili Lasla i u sledećem kolu čeka srpski derbi.

16:33

Đoković trenirao sa grend slem šampionom

U danima pred početak turnira, Novak je radio sa Dominikom Timom. Ipak, Austrijanac se nije dugo zadržao na turniru, jer ga je Džon Milman izbacio u prvoj rundi.

Pogledajte kako su trenirali:

16:30

Novak održao zanimljivu konferenciju za novinare

Posebno je interesantno bilo pitanje novinarke iz Slovenije.

16:28

Dobro došli!

Dočekajte i ispratite uz MONDO meč Novaka i Lasla. Počeće kada Milman i Kecmanović završe svoj duel, koji je i dalje u toku. Kecmanović trenutno vodi 1:0 u setovima, dok je u drugom 5:5.