Džumhur bez glavnog turnira "Srbija opena": Brazilac eliminisao najboljeg bh. tenisera nakon 2 sata i 13 brejkova!

Damir Džumhur neće biti dio glavnog žrijeba Otvorenog prvenstva Srbije.

džumhur ispao u kvalifikacijama za serbia open  Izvor: Dana Gardner/shutterstock.com

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije uspio da se plasira u glavni turnir Serbia opena, koji je danas počeo u Beogradu.

Džumhur je danas, u drugom kvalifikacionom kolu, poražen od Brazilca Tijaga Monteira, poslije 122 minuta:

MONTEIRO – DŽUMHUR 2:1 (6:3, 3:6, 6:4)

Prvi set, u kojem je viđeno ukupno pet brejkova, pripao je trenutno 110. teniseru planete rezultatom 6:3.

Džumhur je uzvratio u drugom, u kojem mu je bio dovoljan jedan brejk, u šestom gemu, da odvede meč u treći set, koji je, kao i prvi, obilovao oduzimanjem servisa i na jednoj i na drugoj strani.

U odlučujućem periodu viđeno ih je – čak sedam (!?), a jednim je i završen meč.

Brazilac je, naime, imao 5:3 i servirao za pobjedu, ali je Džumhur uspio da mu oduzme servis i dođe do prilike da produži set do igre na razliku.

Ipak, Monteiro je u desetom gemu ponovo napravio brejk i spriječio 161. igrača planete da nastupi u glavnom turniru, čiji je prvi nosilac najbolji teniser planete Novak Đoković.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!