KRAJ

Odlazi jedan od najvećih ikada - gotova karijera kapitena Francuske: Osvojio 10 zlata sa "trikolorima" i rekao dosta!

Jedan od najvećih je poslije više od dvije decenije karijere i 10 zlata na najvećim takmičenjima rekao dosta.

Izvor: Profimedia

Utakmica između Nima i Limoža u posljednjem kolu francuske lige biće oproštaj jednog od najvećih rukometaša svoje generacije Mišela Gigua. Lijevo krilo i bivši kapiten nacionalnog tima Francuske prvih 20 godina karijere proveo je u Monpeljeu, a od 2019. igrao je za Nim.

Član je vjerovatno najbolje generacije u istoriji rukometa sa kojom je u dresu Francuske osvojio tri zlata na Olimpijskim igrama, četiri zlata na Svjetskim prvenstvima i tri zlata na Evropskim prvenstvima. Uz to ima jedno olimpijsko srebro, dvije svjetske bronze i jednu bronzanu medalju sa EP.

U klupskoj karijeri je osvojio dvije Lige šampiona, kao i 10 titula prvaka Francuske i 11 kupova Francuske, a čak 11 puta je biran za najboljeg igrača francuskog prvenstva.

Sada nije poznato da li će se posvetiti trenerskom poslu, a zna se da postoji nekoliko ponuda da ostane u rukometu. Aktivno je igrao rukomet čak do 40. godine, sada ostaje da se vidi da li mu je sporta dosta ili ne može bez terena.