BRAVO!

Zlato za sjajnu Mostarku! Lana Pudar je šampionka Evrope! (VIDEO)

Plivačica Bosne i Hercegovine Lana Pudar (16) je šampionka Evrope u juniorskoj konkurenciji!

Izvor: Anadolija/Elman Omić

Mlada Mostarka je u subotu osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rumuniji.

Lana je bila najbrža na današnjem finalu s vremenom 2:08,92, srebro je pripalo Tabati Avetan iz Francuske, dok je bronzanu medalju osvojila Italijanka Ana Porkari. Obje su za bh.plivačicom zaostale više od tri sekunde.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

Ovo je mostarskoj djevojčici druga medalja u Rumuniji jer je u četvrtak osvojila srebro u disciplini 100 metara delfin.

Poslije manje od sat vremena, Lana je plivala i polufinale na 50 metara delfin i rutinski izborila plasman u finale.

Ona je u svojoj polufinalnoj grupi osvojila drugu poziciju s vremenom 26.88. Bolja od Lane bila je Hrvatica Jana Pavalić koja je imala vrijeme 26.50.

Finale trke na 50 metara delfin je u nedjelju s početkom u 18.05.