Više nije vijest! Sjajna Lana Pudar u novom finalu!

Najbolja plivačica Bosne i Hercegovine Lana Pudar plasirala se u novo finale, ali ovog puta na juniorskom prvenstvu Evrope u Bukureštu.

EP za juniore: Lana Pudar u finalu 100 metara delfin Izvor: Instagram/Lana Pudar

Mostarska djevojčica je na trci od 100 metara delfin osvojila prvu poziciju u svojoj grupi sa vremenom 59.28.

Iza bh.plivačice, koja nas je u posljednje vrijeme navikla na fantastične rezultate, drugu poziciju osvojila je Julija Ulman iz Švajcarske (59.62), dok je treće mjesto pripalo Njemici Mari-Lizi Finger (1:00.41).

Podsjetimo, Lana je na nedavno održanim Mediteranskim igrama u Alžiru osvojila dvije zlatne medalje, oborivši pritom i rekord Mediterana na trci na 200 metara delfin.