Rekord Mediteranskih igara za mladu Mostarku - Lana Pudar opet zlatna!

U finalnoj trci na 100 metara delfin Lana Pudar zauzela prvo mjesto s vremenom 57.55, čime je oborila rekord medietarskih igara u ovoj disciplini.

Lana Pudar na 100 metara delfin Izvor: Promo/Olimpijski komitet BiH

Fenomenalan nastup Lane Pudar u posljednjem nastupu na Mediteranskim igrama u Alžiru!

Na olimpijskom bazenu u Oranu isplivala je najbrže vrijeme Mediteranskih igara, u vremenu 57.55, te osvojila drugo zlato u Oranu!

Startovala je u stazi pet, bila prva i nakon 50 metara s vremenom 27.04, a na kraju je trku na 100 metara delfin isplivala je u vremenu 57.55, što je bilo dovoljno za rekord, prvo mjesto i drugu zlatnu medalju.

Koliko je Lana bila dominantna pokazuje podatak da je dDrugo mjesto sa punu sekundu i jednu stotinku zaostatka zauzela Grkinja Ana Tuntunaki, dok je bronza pripala Ilariji Bjanki, Italijanki koja je ranije danas jedina u kvalifikacijama imala bolje vrijeme od bh. takmičarke.

Izvor: Screenshot

Najmlađa učesnica plivačkog programa u alžirskom Oranu imala je drugo vrijeme kvalifikacija (59.81), a bolja je ranije danas jedino bila Iltaijanka Ilarija Bjanki, koja je dionicu od 100 metara isplivala u vremenu 59.55.

Podsjetimo, ranije je Lana na Mediteranskim igrama stigla do zlatne medalje na 200 metara delfin, dok je trku na 50 metara u istoj disciplini okončala na petoj poziciji.

BiH je na ovogodišnjim Mediteranskim igrama stigla do osam medalja - šest bronzi i dva zlata.