Zlato za sjajnu Mostarku! Lana Pudar je šampionka Evrope! (VIDEO)

Plivačica Bosne i Hercegovine Lana Pudar (16) je šampionka Evrope u juniorskoj konkurenciji!

Lana Pudar zlato na 200 m delfin Rumunija EP juniori Izvor: Anadolija/Elman Omić

Mlada Mostarka je u subotu osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rumuniji.

Lana je bila najbrža na današnjem finalu s vremenom 2:08,92, srebro je pripalo Tabati Avetan iz Francuske, dok je bronzanu medalju osvojila Italijanka Ana Porkari. Obje su za bh.plivačicom zaostale više od tri sekunde.

Ovo je mostarskoj djevojčici druga medalja u Rumuniji jer je u četvrtak osvojila srebro u disciplini 100 metara delfin.

Poslije manje od sat vremena, Lana je plivala i polufinale na 50 metara delfin i rutinski izborila plasman u finale.

Ona je u svojoj polufinalnoj grupi osvojila drugu poziciju s vremenom 26.88. Bolja od Lane bila je Hrvatica Jana Pavalić koja je imala vrijeme 26.50.

Finale trke na 50 metara delfin je u nedjelju s početkom u 18.05.