Ostali sportovi

Gračanica deklasirala predstavnika "Kosova"! Izviđač poražen u Austriji, ali živi nada za plasman u drugo kolo

Bh. predstavnici večeras su odigrali prve utakmice prvog kola Evorpskog kupa.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Rukometaši Gračanice su već nakon prvog duela prvog kola Evropskog kupa protiv Kastriotija praktično ovjerili nastup u drugoj rundi!

Zbog radova na dvorani u Ferizaju, premijerligaš oba meča sa predstavnikom "Kosova" igra ovog vikenda u Gračanici, a u prvom duelu, u kojem je bio formalni gost, trijumfovao je razlikom od 14 golova (22:36).

Upravo toliko pogodaka je večeras postigao sjajni Adi Mehmedčehajić, koji nije realizovao samo jedan udarac ka golu rivala! Nošena njegovom sjajnom partijom, ekipa kojom komanduje Damir Doborac opušteno ulazi u nedjeljni duel, koji je zakazan za 18.00 časova.

Drugi bh. predstavnik u prvom kolu, Izviđač, poražen je od Linca razlikom od dva gola (34:32) u prvoj utakmici igranoj u Austriji.

"Skauti" su nakon prvih 30 minuta zaostajali sedam golova za Austrijancima, primivši čak 22 gola u tom periodu, ali se u nastavku nisu predavali, te su u par navrata bili i u rezultatskom egalu sa domaćima (27:27, 28:28, 30:30).

Ipak, više koncentracije u odlučujućim trenucima pokazao je Linc, koji u Ljubuški donosi praktično minimalnu prednost.

Revanš utakmica igra se sljedećeg vikenda.