Golman postao heroj i spasao život čovjeku! Trčao preko terena, pa defibrilator bacio na tribinu! (FOTO)

Junački potez čuvara mreže Kadiza, koji je reagovao u pravom trenutku.

Golman Kadiza spasao život navijaču Izvor: Profimedia

Velika drama na meču španskog prvenstva. Meč Primere između Kadiza i Barselone prekinut je u 81. minutu susreta jer je jednom navijaču iza gola pozlilo, a pored ekipe hitne pomoći njemu su pomagali i klupski ljekari oba tima.

U jednom trenutku se posla prihvatio i golman Kadiza Ledesma, koji je otrčao po defibrilator, a zatim ga bacio na tribine ka ljekarima koji su se borili za život navijača.

Tako je čuvar mreže domaćeg tima postao junak na ovom susretu, a nije bio jedini angažovan u akciji spasavanja. Još nekoliko fudbalera Kadiza kasnije se uključilo u akciju, pošto su na tribinu iza njihovog gola odnijeli nosila kojim je čovjek prebačen u kola hitne pomoći.

Po informacijama prvog čovjeka kluba, ljekarski timovi dali su sve od sebe i uspjeli da spasu život čovjeku kojem je dva puta pozlilo na stadionu. On je prebačen u bolnicu nakon što mu je stanje stabilizovano, a fudbalska utakmica nastavljena je nakon više od pola sata pauze. Barselona je stigla do ubjedljive pobjede (4:0) i to nakon što je dva gola postigla u "nastavku" meča, odnosno desetak minuta fudbala koji su se igrali nakon što je navijač prebačen sa stadiona u bolnicu.