SVJETSKO PRVENSTVO

Težak poraz izabranika Veselina Vujovića: Urugvajci primili 47 golova – Portugal iznenadio Mađare

Autor Haris Krhalić

Nemoćna je bila reprezentacija Irana u duelu sa Španijom, a pravu demonstraciju sile vidjeli smo na utakmici Švedske i Urugvaja.

Izvor: LUKASZ GAGULSKI/PAP

Reprezentacija Irana doživjela je drugi poraz na Svjetskom prvenstvu u rukometu, a ovog puta od izabranika Veselina Vujovića bila je bolja selekcija Španije rezultatom 22:35.

Nakon početnog vođstva Irana (1:0 i 2:1) Španci su, očekivano, dominirali cijelom utakmicom te su na poluvrijeme otišli sa deset golova prednosti. Do kraja meča uspjeli su da povećaju prednost i da se sa prvog mjesta u grupi plasiraju u narednu fazu takmičenja. Plasman dalje iz grupe A obezbijedili su još Crna Gora i Iran.

Najubjedljivi poraz doživjela je ekipa Urugvaja koju su Šveđani pregazili sa nevjerovatnih 12:47. Nakon prvih pola sata bilo je 25:8 za Skandinavce koji su u prvih 15 minuta drugog dijela "dopustili" reprezentaciji iz Južne Amerike da postignu samo jedan pogodak. Najefikasniji na utakmici bio je Johanson koji je postigao 11 golova, odnosno gol manje od reprezentacije Urugvaja.

Portugal je iznenadio reprezentaciju Mađarske i stigao do neočekivano lagane pobjede rezultatom 27:20. Portugalci su poveli sa 10:2 i to se ispostavilo kao ključni detalj meča.

U posljednjoj večerašnjoj utakmici Poljaci su bili bolji od Saudijske Arabije (27:24). Nakon prvog poluvremena bilo je samo plus jedan za evropsku reprezentaciju, koja je u nastavku ipak uspjela stići do trijumfa.