Francuska na otvaranju Svjetskog prvenstva savladala Poljsku!

Autor Haris Krhalić

Opravdali ulogu favorita.

Rukometaši Francuske pobijedili su Poljsku rezultatom 26:24 u prvom kolu grupe B Svjetskog prvenstva za rukometaše. Utakmica je opravdala očekivanja, a na kraju su "trikolori" pokazali zašto spadaju među favorite na ovom turniru.

FRANCUSKA – POLJSKA 26:24 (14:13)

Početak utakmice je donio dosta pograšaka na obje strane. Prvih 15 minuta smo gledali dosta ujednačenu igru pa je tako nakon 15 minuta igre rezultat bio 8:8. Ipak, nakon toga uslijedila je serija Francuske od 4:0 koja je u 21. minutu povela 12:8. I kada se činilo da će Francuzi prelomiti utakmicu, Poljaci su se vratili u meč.

Na pauzu se otišlo sa rezultatom 14:13 za Francusku.

Drugo poluvrijeme „trikolori“ otvaraju golom, te slijedi period igre u kojem se igralo gol za gol. Poljake je u igri držao sjajni golman Adam Moravski.

Poljaci uspijevaju da izjednače pri rezultatu 21:21, ali nakon toga sa igračem više dva puta gube loptu u napadu što iskusni Francuzi koriste i odlaze na plus tri te rješavaju utakmicu u svoju korist.

Dika Mem je postigao, a Kentin Mahe četiri gola za Francusku. Kod Poljaka Simon Siko je pogodio sedam, a Arakdius Morito šest puta. Pomenuti Moravski je imao 12 odbrana.

Sutra je na rasporedu sedam susreta grupne faze takmičenja, a ono što je sigurno jeste da je pred ljubiteljima rukometa veoma uzbudljivih petnaestak dana vrhunskog sporta.