Gradačac "lak zalogaj" za Borac m:tel - PLUS OSAM u Boriku!

Rukometaši Borca m:tel izašli su na kraj sa otpisanim Gradačačanima.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometaši Borca m:tel trijumfovali su nad već prežaljenim Gradačcem u okviru 24. kola Premijer lige BiH:

BORAC M:TEL – GRADAČAC 25:17 (15:10)

Crveno-plavi su tako uknjižili 11. pobjedu u sezoni, te su i dalje na desetom mjestu sa 24 boda. Gradačac nema ni teoretsku šansu da izbori opstanak u eliti, s obzirom na činjenicu da je ovaj tim dosadašnjem toku sezone skupio samo šest bodova.

Nakon izjednačenog početka, Borac m:tel je prvu "osjetniju" prednost stekao u 11. minutu, pogotkom Nikole Malivojevića, povratnika u tim nakon povrede.

Uspjeli su gosti vrlo brzo da se vrate (5:4), ali je Borac m:tel serijom 3:0, od čega su dva gola bila djelo Nikše Petrovića, prvi put odmakao na plus četiri, uz šest odbrana Berina Brkića u dotadašnjem dijelu meča.

Morao je trener Gradačca tada da zatraži minut odmora, ali nije to mnogo pomoglo njegovoj ekipi, koja se na ulasku u posljednjih deset minuta prvi put suočila sa minusom od pet golova (10:5), koliko je bilo u još par navrata ali i na kraju poluvremena (13:8, 14:9, 15:10).

Drugih 30 minuta Borac m:tel je otvorio sa tri gola, za maksimalnih plus osam na ovom meču, koliko je bilo i na isteku posljednjeg minuta.

U pobjedničkom taboru po golgeterskom učinku je prednjačio Nikša Petrović, koji je postigao šest golova, dok je odličnu partiju prikazao i golman Berin Brkić, koji je zaustavio 17 šuteva gostujućih igrača.

Leotar – Krivaja 36:27

TABELA: Izviđač 42, Vogošća 33, Gračanica 32, Sloboda 32, Leotar 31, Konjuh 29, Krivaja 28, Maglaj 28, Sloga 24, Borac m:tel 24, Goražde 23, Hercegovina 20, Iskra 18, Bosna 11, Gradačac 6, Kakanj 2.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!