Ostali sportovi

Borac m:tel na +16 u Kaknju, David Momić "spustio roletnu"!

Crveno-plavi su lako odradili posao u duelu sa premijerligaškim "fenjerašem".

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometaši Borca m:tel rutinski su odradili gostovanje u Kaknju, u okviru 28. premijerligaškog kola.

Posljednjeplasirani tim prvenstva, koji je u dosadašnjem toku takmičenja osvojio samo dva boda, crveno-plavi su savladali razlikom od šest golova – 14:30.

Da će tim Mirka Mikića na ovom gostovanju stići do lagane pobjede, pokazalo je već prvo poluvrijeme. U prvih 30 minuta, gostujući tim je postigao duplo više pogodaka (9:18) od nemoćnih Kakanjaca, koji do kraja meča nisu imali rješenje za mladog čuvara mreže Davida Momića, koji se zaustavio na 16 intervencija.

Kada je riječ o napadačkom učinku igrača Borca m:tel, prednjačio je Nikša Petrović sa sedam pogodaka, dok je Luka Perić, od naredne sezone član Celja Pivovarna Laško, postigao šest.

Kakanj - Borac m:tel 14:30

TABELA: Izviđač 47, Vogošća 40, Leotar 39, Sloboda 37, Gračanica 35, Maglaj 33, Sloga 32, Konjuh 31, Krivaja 31, Borac m:tel 29, Goražde 27, Hercegovina 25, Iskra 18, Bosna 11, Gradačac 10, Kakanj 2.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!