Trijumf Banjalučana u Boriku: Borac savladao ekipu Maglaja

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Borca stigli su do pobjede nad ekipom Maglaja.

Borac Maglaj Premijer liga BiH Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometaši Borca su u okviru 26. kola Premijer lige BiH savladali ekipu Maglaja rezultatom 32:27. Bnjalučani su od samog početka nametnuli svoj tempo igre te na kraju zasluženo slavili.

Borac – Maglaj 32:27 (19:15)

Nakon početnog ispitivanja snaga Banjalučani su u sedmom minutu imali vođstvo od dva gola (5:3). Golom Draganića Borac je poveo sa četiri gola razlike u 14. minutu da bi nakon toga Kalamanda pogodio za +5 (10:5).

Golom Tepića u 18. minutu Borac je došao do maksimalnih +6 u prvom poluvremenu pri rezultatu (12:6).Do kraja prvog dijela tim iz Maglaja je uspio da smanji na -4 pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 19:15.

Prvi pogodak u nastavku vidjeli smo nakon puna tri minuta igre kada je Kendić pogodio za -3 Maglaja.

Uzvratio je Bajčeta, nakon čega gosti sa dva brza gola prilaze na samo dva gola zaostatka. U 44. minutu Perić je svojim devetim golom doveo Banjalučane na +4 (24:20).

Nakon toga prednost Banjalučana je rasla, da bi tri minuta prije kraja bilo maksimalnih +7 (32:25).

Najefikasniji u redovima Borca bio je Luka Perić sa devet golova. Gol manje zabio je Vlado Draganić dok je Slađan Subotić upisao 11 odbrana.