Vaterpolo

Velika pobjeda Novog Beograda u Hrvatskoj! Gazi ka Fajnal-foru Lige šampiona - ponovo!

Vaterpolisti Novog Beograda još jednom pobedili Jadran u Splitu

Vaterpolisti Novog Beograda trijumfom u Splitu napravili su krupan korak ka plasmanu na Fajnal-for Lige šampiona. Novobeograđani su u meču četvrtog kola A grupe Top 8 faze elitnog takmičenja nadigrali splitski Jadran sa 15:10. U istom gradu, Novobeograđani nedavno su pobijedili istog rivala u regionalnoj ligi i postali prvaci.

Ukoliko večeras Pro Reko pobijedi Marsej, u duelu u kom je veliki favorit, dva kola prije kraja ligaškog dijela takmičenja ekipa trenera Živka Gocića treću godinu uzastopno obezbijediće učešće na završnom turniru Lige šampiona.

Ekipa Novog Beograda pružila je još jednu blistavu partiju u Splitu. Poslije izjednačenog prvog poluvremena, aktuelni regionalni i srpski prvak i osvajač nacionalnog Kupa furiozno je odigrao u trećoj četvrtini koju je sa čak 5:1 riješio u svoju korist i tako trasirao put ka vrijednom trijumfu.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bio je Nikola Jakšić sa četiri gola, dok se Angelos Vlahopulos tri puta upisao u listu strelaca.