Ostali sportovi

Argentinci, nije vam to košarka: Pobedili komšije 82:7 - u rukometu!

Neverovatna utakmica odigrana je na takmičenju u Brazilu...

Evropsko prvenstvo u rukometu je u punom jeku i polako ulazi u samu završnicu. Ali za to vreme, jedno drugo rukometno takmičenje je dospelo u pažnju svetske javnosti.

U Brazilu je počeo šampionat Južne i Srednje Amerike koje ujedno služi i kao kvalifikaciono za Svetsko prvenstvo u Egiptu 2021. godine.

I odmah prvog dana dogodilo se nešto neverovatno, nešto o čemu će se dugo pričati.

Reprezentacija Argentine je upisala trijumf kakvom smo retko kada imali prilike da prisustvujemo - savladali su Boliviju rezultatom 82:7!

Ne, to nije greška u pisanju, već činjenica, Argentinci su demolirali rivala.

Na poluvremenu je bilo 42:5, pa su tako igrači Bolivije u drugom poluvremenu primili 40 golova, postigavši pritom samo dva za 30 minuta.

Bilo je samo nekoliko minuta dovoljno da postane jasno u kom pravcu ide meč. Posle osam minuta igre na semaforu je stajalo 12:0 i prednost je na kraju porasla do čak 75 golova razlike.

Federiko Pizaro je u timu Argentine postigao 20 golova, čime je bio i najbolji strelac utakmice.

Argentina je redovan učesnik velikih takmičenja, za razliku od Bolivije, a u narednom meču takmičenja očekuje ih teži susret, protiv Urugvaja.