Luda završnica u Doboju!

KUP REPUBLIKE SRPSKE: Branilac trofeja je prvi finalista poslije velike drame!

Rukometaši Sloge iz Doboja, prvi su finalisti ovogodišnjeg Kupa Republike Srpske.

Izvor: PROMO/Rukometni savez RS

Dobojlije su u prvom polufinalnom dvoboju završnog turnira 24. po redu Kupa RS, na svom parketu savladale trebinjski Leotar i stigle do prilike da odbrane trofej osvojen prošle godine upravo u Trebinju.

Sloga - Leotar 30:29 (16:12)

Izabranici Marija Kelentrića, nekadašnjeg golmana reprezentacije Hrvatske, s kojom je 2003. godine osvojio svjetsku titulu na Mundijalu u Portugalu, od početka su pokazali da su kvalitetniji od Trebinjaca, koji su samo vodili na samom startu, ali su u finišu uspjeli da uvedu meč u veoma uzbudljivu i dramatičnu završnicu.

No krenimo redom...

Osim početnih 0:1 gostiju, konstantno je rasla prednost domaćina, koja se uglavnom kretala između tri ili četiri pogotka, najviše pet (16:11) u samom finišu prvog dijela, da bi Leotar ipak na odmor otišao sa "minus četiri" (16:12).

U nastavku je hercegovačka ekipa dodatno probala da izvrši pritisak i rezultatski da se vrati u meč, pa su u nekoliko navrata smanjili na "minus dva" (21:19), ali je dobojski tim uspijevao da odbija sve napade gostiju i činilo se da će rutinski da privede utakmicu kraju.

Na pet minuta do kraja, rukometaši Sloge su imali velikih pet razlike (28:23), da bi za nekih 120 sekundi umalo sve prosuli!

Leotar je uspio da napravi seriju od 0:4 i stigne na samo pogodak zaostatka na tri minuta prije kraja, pa je trener Sloge reagovao minutom odmora.

Arbitri iz Prijedora Predrag Dejanović i Elvis Marčetić su potom isključili dvojicu Trebinjaca, ostavivši goste da posljednjih dva minuta odigraju sa četvoricom rukometaša, koji su ipak poslije kontre uspjeli da izjednače golom Aleksandra Milojevića - 29:29.

Aleksandar Milojević je bio najefikasniji u trebinjskom taboru sa osam golova, dok je kod Dobojlija prvo ime utakmice bio Marko Perović sa pogotkom više.

Gosti iz Hercegovine su potom imali i napad za vođstvo, ali je golman Sloge Milutin Bogdanović sjajno odbranio "zicer" Komljenoviću i omogućio domaćinu da u narednom napadu ponovo stigne do "plus jedan" golom Vladimira Stankovića na 25 sekundi do kraja (30:29).

Sa četvoricom na parketu, Leotar nije mogao do izjednačenja u posljednjem napadu, pa je Sloga prošla u finale.

Leotar se poslije poraza oglasio na "Fejsbuku", aludiravši da je prolasku Sloge "kumovao" sudijski par.

"Poraženi smo u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske od domaćina Sloge, iako smo pola minuta prije kraja utakmice imali kontru za finale. Vratili smo se poslije minusa od 5 golova, ali nažalost nismo došli do toliko željene pobjede protiv favorizovane ekipe Sloge. Našim momcima svaka čast na zalaganju i borbenosti, želimo im sretan povratak kući. Sudije nećemo komentarisati, sreća za naš rukomet da idu u penziju", navedeno je iz trebinjskog kluba.

Drugog finalistu saznaćemo nakon meča između banjalučkog Borca m:tel i Lokomotive iz Brčkog, koji će početi u 19 časova. Nesporno, crveno-plavi tim trenera Mirka Mikića je favorit, ali to će morati da dokaže na terenu.

Finale je zakazano za nedjelju s početkom u 17 časova uz direktan prenos na Radio-televiziji Republike Srpske.