Sarajevo autoritativno kroz Banjaluku ( FOTO )

Pobjeda Sarajeva 3:1. Bilbija zabio bivšem klubu, nije se radovao. Stokić strijelac za Borac.

Sarajevo autoritativno kroz Banjaluku ( FOTO ) Izvor: Vedran Ševčuk/MONDO

Izvor: Vedran Ševčuk/MONDO

Fudbaleri Sarajeva su trenutno igrački najkvalitetniji tim u Bosni i Hercegovini bez premca. To je potvrdio i derbi meč u Banjaluci protiv Borca.

Sarajevo je sa puno autoriteta prošlo kroz Banjaluku, slavilo 3:1 i Borac nakon dva kola ostavilo sa NULA bodova na tabeli. Sarajevo je od početka krenulo sa ambicijom da savlada Borac i ređale se se šanse ispred gola Asmira Avdukića.

Upravo je reprezentativni golman zaslužan zašto Sarajevo nije postiglo gol u prvom poluvremenu iako su stvorili par dobrih šansi.

U drugom poluvremenu publika je za samo 12 minuta vidjela čak četiri gola.

Najprije je Duljević u 68. minutu postigao vodeći gol za goste. Potom je i Bilbija postigao pogodak bivšem klubu nakon asistencije Velkovskog. Bilbija se nije radovao golu protiv matičnog kluba.

Samo minut kasnije, već u narednom napadu Joco Stokić je donio nadu fudbalerima Borca.

Ipak sve dileme oko pobjednika riješio je Todorović fantastičnim pogotkom u 78. minutu.

Todoroviću je to bio prvi kontakt s loptom, pošto je ušao u igru.

Velež - Mladost 0:0

TABELA: Sloboda 6, Sarajevo 6,  Mladost 4, Zrinjski 4, Velež 4, Željezničar 4, Široki Brijeg 4, Olimpik 3, Slavija  2, Vitez 1, Čelik 1, Zvijezda Gradačac 1, Travnik 1, Radnik 1, Drina 0, Borac  0.

TOK MEČA

Počeo je jubilarni 60. duel Borca i Sarajeva.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci oko četiri ipo hiljade gledalaca.

KRAJ Pobjeda Sarajeva u Banjaluci 3:1. Zasluženo

Otvorileo se u drugom poluvremenu.

86- Bilbija sam pred Avdukićem, ali promašuje. Odnosno pogađa stativu.

79-GOLLL Todorović u prvom kontaktu sa loptom postiže sjajan pogodak 3:1

76- GOLLL Nakon akcije po desnoj strani Stokić je smanjio na 2:1.

75-GOLLL Velkoski spustio glavom za Bilbiju, koi pogađa protiv matičnog kluba.

68-GOLLL Duljević pogodio za 1:0. Avdukić je bio na lopti, ali nije uspio zaustaviti sjajan šut.

67- Šut Malbašića. Borac prijeti.

61- Nakon kornera Bilbija glavom pored gola.

60-Ilić umjesto Žeravice

59-Žeravica žuti karton

56-Malbašić ulazi umjesto Jovića u ekipi Borca.

46- Počelo je drugo poluvrijeme.

45. Završeno prvo poluvrijeme. Sarajevo bolje , konkretnije. Borac bez šanse.

44- Ponovo iz daljine pokušava Cimirot. Korner za goste.

41-Dobra prilika za Sarajevo. Bivši napadač Borca Nemanja Bilbija šutirao glavom, ali Avdukić ponovo dobar.

38-Žuti karton za Đajića. Igrač Borca oštro startovao nad Nemanjom Bilbijom.

31. Novi pokušaj Cimirota. Lopta preko gola.

29- Žuti karton za Borčevog Radinovića.

26- Kraći prekid meča zbog bakljade domaćih pristalica. Biće nove kazne za Borac.

19- Dobra prilika za Duljevića, ali Avdukić ponovo sigura. Sarajevo na uvodu meča bolje.

Završen meč u Bijeljini. Bez golova Radnik-Slavija

16- Korner za Sarajevo. Okić šutira, Žižović sa gol linije spašava Borac.

15. Kovačević šutira, Avdukić ponovo brani

9. minut. Prva velika prilika za Sarajevo. Protić je povukao kontru i uposlio Cimirota, koji je dobro šutirao, ali Avdukić brani.

6- Pokušaj Žižovića. Bez većih problema za goste.

Sastavi timova:

BORAC: Avdukić, Pilipović, Žizović, Jović, Đajić, Stokić, Žeravica, Kostić, Bečelić, Grujić, Radinović.

SARAJEVO: Bandović, Protić, Kovačević, Stojčev, Okić, Tatomirović, Duljević, Berberović, Dupovac, Cimirot, Bilbija.